محدودیت های اینستاگرام در سال 2022

برای جلوگیری از بلاک شدن و یا محدودشدن اکانت اینستاگرام خود باید از محدودیت های اینستاگرام از جمله تعداد فالو کردن , لایک کردن , بازدید و کامنت گذاشتن در زمان مشخص اطلاع داشته باشید. دانستن و رعایت محدودیت های جدید اینستاگرام باعت می شود که اکانت شما مسدود یا بلاک نشود. لذا این نکات را در تولید محتوا اینستاگرام حتما رعایت کنید تا از بلاک یا دیسیبل شدن در امان بمانید. با ادامه مقاله همراه محله وبمونی بمانید.

محدودیت های اینستاگرام چیست؟

بلاک شدن اکانت اینستاگرام: کاهش قابل توجه دسترسی ها و عدم نمایش پست به کاربرانی که شما را دنبال (فالو) نکردند، همچنین پست های شما وارد اکسپلور نشده و با هشتگ های خاصی نیز ترند نخواهد شد.
محدودیت یا مسدود شدن به صورت موقتی: محدودیت های اینستاگرام , با توجه به نوع تخلف شما از 3 تا 21 روز اعمال خواهد شد.
محدودیت دائمی و حذف اکانت ایسنتاگرام : حذف کامل اکانت اینستاگرام شما بدون امکان بازیابی

محدودیت های لایک اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام برای تعداد لایک‌ها نیز وجود دارد. نمی‌توان همینطور به لایک کردن صفحات ادامه داد و دچار مشکل نشد. البته این تعداد برای افراد مختلف تفاوت دارد. اما بهتر است که در ۱ ساعت بیش از ۶۰ لایک انجام ندهید. همچنین در طول یک روز بیشتر از ۱۰۰۰ پست را لایک نکنید.
بهتر است ۱۰۰۰ را به عنوان حداکثر در نظر نگیرید و به ۷۰۰ لایک در روز بسنده کنید. در صورت عمل نکردن به این قوانین، به احتمال زیاد بن خواهید شد. البته این تعداد با گذشت زمان بیشتر می‌شود و حداکثر می‌توان ۳۰۰ لایک در ساعت و ۷۰۰۰ لایک در روز انجام داد. در صورت نقض قانون، اجازه لایک کردن به مدت ۲۴ ساعت نخواهید داشت.

محدودیت های اینستاگرام در سال 2021

محدودیت های فالو در اینستاگرام

اینستاگرام قوانینی برای تعداد فالو در یک مدت زمان مشخص ایجاد کرده‌است. قوانین مربوط به محدودیت تعدا فالو در روز برای محدودیت آنفالو در اینستاگرام نیز صدق می کند. این تعداد باعث می‌شود که تشخیص افراد عادی و اسپم به راحتی انجام شود. بنابراین هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند تعداد محدودی فالو آنفالو انجام دهد. این مقدار برای افراد تازه وارد کمتر و برای افراد با فالوور بالا بیشتر است.
به طور متوسط هر فرد می‌تواند ۱۰۰ نفر را در طول ۱ ساعت فالو یا آنفالو کند. اگر این تعداد بیشتر شود، پیامی از طرف اینستاگرام دریافت می‌کند و ممکن است اکانت به مدت ۲۴ ساعت مسدود شود. این محدودیت برای فالو آنفالو کردن پشت سر هم نیز وجود دارد. پس حتما به محدودیت های فالو آنفالو اینستاگرام توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. پیشنهاد ما به شما این است که طبق روندی که در ادامه توصیه می‌کنیم پیش بروید تا مشکلی برای پیجتان ایجاد نشود:
• در هفته اول ساخت اکانت، تنها ۵۰ نفر را در روز فالو یا آنفالو کنید.
• در هفته دوم این مقدار را به ۱۰۰ نفر در روز برسانید. در نظر داشته باشید که فالو و آنفالو یکسان محسوب می‌شوند و مقدار پیشنهادی، جمع این دو فعالیت است.
• در هفته سوم روزانه ۱۵۰ نفر را فالو و آنفالو کنید.

محدودیت های کامنت اینستاگرام

وقتی در مورد محدودیت کامنت صحبت می‌کنیم، منظور تعداد کاراکترها و طول کامنت نیست. البته اگر طول کامنت بیش از حد باشد، اینستاگرام تنها ۲۴۰ کاراکتر را به کاربران نشان می‌دهد و برای دیدن بقیه کامنت باید آیکون … یا بیشتر را بزنید تا ادامه آن را ببینید. بنابراین طول کامنت محدودیتی ندارد؛ اما برای تعداد آن قوانینی وضع شده‌است. هر کاربر نمی‌تواند بیش از ۶۰ کامنت در طول یک ساعت ارسال کند. اگر بیش از این انجام دهد، دچار مشکل خواهد شد.
همچنین در هر روز می‌توانید بین ۱۸۰_۲۰۰ کامنت ارسال کنید. این محدودیت برای کامنت‌های یکسان هم وجود دارد. از ارسال کامنت‌های یک شکل (مانند قلب‌های تکراری زیر چندین پست، تعداد زیادی ایموجی و …) خودداری کنید. در این صورت به عنوان اسپم یا ربات شناخته می‌شوید. در صورتی که اکانت شما بن شود، تا ۲۴ ساعت اجازه گذاشتن کامنت نخواهید داشت.

محدودیت های اینستاگرام در سال 2021

محدودیت های دایرکت اینستاگرام

همانطور که سایر قابلیت‌های اینستاگرام دارای محدودیت‌هایی هستند، ارسال پیام در دایرکت نیز چنین قوانینی دارد. به طور مثال هر فرد می‌تواند تا ۶۰ دایرکت مختلف ارسال کند. در صورتی که این قانون را نقض نمایید، اینستاگرام اکانت شما را اکشن بن یا حتی فول بن خواهد کرد. سعی کنید تعداد زیادی دایرکت به افراد مختلف نفرستید و مهم‌تر از همه مواظب محتوای پیام‌ها یا پست‌های ارسالی هم باشید.
ممکن است این نقض قوانین شامل محتوای پیام‌ها نیز باشد. اگر تازه اکانت خود را ساخته‌اید، تنها ۲۰_۵۰ دایرکت در روز ارسال کنید. این محدودیت های اینستاگرام در مورد اکانت‌های تازه وارد سخت‌گیرانه‌تر است. به طور مثال یک اکانت که تازه ۱ هفته است ساخته شده ‌است، محدودیت‌هایی بیشتر از اکانت با پیشینه ۳ ساله دارد. بنابراین نباید در مدت کوتاهی یک سری فعالیت مشابه را به طور مسلسل‌وار انجام دهید و انتظار داشته باشید که اینستاگرام دست روی دست بگذارد!!

محدودیت خرید و فروش اکانت

جالب است بدانید که خرید و فروش حساب کاربری فعالیتی غیرقانونی است. این کار از نظر اینستاگرام کاملا غیر مجاز است و کاربران خاطی مجازات می‌شوند. در صورتی که چنین فعالیتی انجام شود و اینستاگرام به آن پی ببرد، حساب موردنظر فول بن می‌شود. البته این موضوع گاهی از اینستاگرام پنهان می‌ماند و حتی برخی مواقع اینستا خود را درگیر نمی‌کند. اما در برخی مواقع ممکن است اکانت موردنظر فول بن شود. این موضوع به موارد مختلفی بستگی دارد و در صورتی اتفاق می‌افتد که یک گزارش قطعی به دست اینستاگرام برسد. محدودیت های اینستاگرام در این مورد را جدی بگیرید.

خرید و فروش لایک و فالوور

خرید و فروش فالوور، یکی دیگر از کارهایی است که باعث بن شدن اکانت می‌شود. لایک کردن یا فالو کردن معمولا توسط ربات‌ها انجام می‌شود. بسیاری از اکانت‌هایی که شما را لایک یا فالو می‌کنند فیک هستند. بنابراین اینستاگرام به چنین فعالیت‌هایی مشکوک می‌شود. زیرا می‌بیند که تعداد زیادی حساب فیک به صفحه شما هجوم آورده‌اند. این موضوع باعث بن شدن اکانت شما و سایر اکانت‌های لایک‌کننده و فالوکننده خواهد شد.

محدودیت های اینستاگرام در سال 2021

محدودیت لاگین از دستگاه‌های مختلف

امنیت کاربران اینستاگرام برای این شرکت اهمیت زیادی دارد. بنابراین اگر ببیند که یک حساب کاربری با آی‌پی‌های مختلف لاگین شد‌ه‌است، درخواست کد تائید خواهد کرد. این موضوع برای وارد شدن با دستگاه‌های مختلف هم صدق می‌کند. البته معمولا این مشکل با وارد شدن با دو یا سه دستگاه مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما اگر این ورود تکرار شود، اکانت با مشکل روبه‌رو می‌شود. معمولا در این مواقع مسدودیت موقت اتفاق می‌افتد.

سایر محدودیت های اینستاگرام

تعدادی موارد دیگر نیز دارای محدودیت در این شبکه اجتماعی هستند. این محدودیت‌ها شاید مشکل خاصی مانند بن شدن را ایجاد نکنند؛ اما قوانین مختلفی برای کاربران مختلف دارند. در ادامه این موارد را معرفی می‌کنیم.
تکمیل اطلاعات حساب: اطلاعات حساب کاربری خود را تکمیل کنید تا به عنوان اکانت فیک یا ربات شناخته نشوید.
انتشار پست به تعداد زیاد: پشت سر هم پست منتشر نکنید. حداکثر روزی ۳ پست پیشنهاد می‌شود.
کامنت تبلیغاتی: گذاشتن تعداد زیادی کامنت تبلیغاتی زیر پست سایر کاربران هم منجر به مسدود شدن اکانت می‌شود.
هشتگ: تعداد هشتگ مجاز در هر پست ۳۰ عدد است. بهتر است هشتگ‌هایی بیش از این مقدار در پست‌های خود استفاده نکنید. در غیر این صورت هشتگ‌ها فایده‌ای نخواهند داشت.
IGTV: ارسال یک ویدیوی IGTV برای افراد عادی تا ۱۰ دقیقه است. کاربران با فالوور بالای ۱۰K می‌توانند ویدیوهای ۱ ساعته نیز منتشر کنند.
استوری : برای تعداد استوری‌های ارسالی هم محدودیت وجود دارد. هر فرد می‌تواند تا ۱۰۰ استوری منتشر کند.
هایلایت استوری: هایلایت کردن استوری در پروفایل هر شخص محدودیتی ندارد.
تگ : حداکثر تعداد تگ کردن افراد روی یک تصویر ۲۰ نفر است.
منشن: امکان منشن کردن ۱۰ نفر در هر پست اینستاگرام وجود دارد. در صورتی که افرادی که منشن می‌کنید فالوورتان نباشند، این عمل باعث مسدود شدن اکانت می‌شود.
کپشن: همانطور که می‌دانید هر فرد می‌تواند زیر پست خود یک متن یا کپشن بنویسد. تعداد کاراکتر مجاز برای کپشن یک پست ۲۲۰۰ عدد است. بهتر است به جای متن‌های طولانی از تصاویر استفاده کنید.
بیو: محدودیت تعداد کاراکتر برای بیوی پیج نیز ۱۵۰ عدد است. نمی‌توان بیش از این مقدار در بیو مطلب نوشت.

محدودیت های اینستاگرام در سال 2021

چه محتواهایی را نباید در اینستاگرام منتشر کرد؟

از جمله قوانینی سختی که اینستاگرام برای کاربران خود در نظر گرفته است و تمام کاربران موظف به رعایت آن‌ها هستند، شامل موارد زیر می‌شود:

• خرید و فروش سلاح
• خرید و فروش مواد مخدر
• فروش داروهای غیرقانونی
• فروش حیوانات زنده
• قمار آنلاین
• انتشار محتواهای جنسی
• سخنان تنفرآمیز
• باج گیری یا آزار و اذیت شخصی
• تشویق افراد به خشونت
• تهدید کردن افراد جهت ایجاد صدمه جسمی، مالی و …
• تشویق مردم به پذیرش خودآزاری
• انتشار فیلم‌های منفی و خشونت آمیز

تمام گزینه‌هایی که در بالا ذکر شد در برنامه اینستاگرام کاملاً برای تمام کاربرها ممنوع شده است و اینستاگرام سریعاً آن‌ها را مسدود و حذف خواهد کرد و چنانچه کاربر بدون توجه به اخطارها و قوانین Instagram ، پست‌های غیر اخلاقی و … انتشار دهد، اکانت فرد بلاک خواهد شد. از جمله مواردی که اینستاگرام به آن‌ها واکنش سخت نشان خواهد داد فروش مواد مخدر یا درخواست جنسی است که پیج مربوطه را بلافاصله شناسایی و کاملاً حذف خواهد کرد.

خوشحالیم که در این پست هم با ما همراه بودید. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. در نهایت میتوانید نظرات، تجارب و پیشنهادات خود را در زیر همین پست برای کامنت کنید. منتظر شما هستیم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *