روش های افزایش بازدید از گوگل

کسب ترافیک بیشتر وب سایت و افزایش بازدید از گوگل هدف مشترک بسیاری از صاحبان مشاغل و بازاریابان است. وب سایت شما ویترین فروشگاه آنلاین شماست. جایی است که بازدیدکنندگان می‌توانند به برند شما اعتماد کنند و در نهایت به مشتری دائمی تبدیل شوند.

افزایش بازدید از گوگل

راه‌های زیادی برای افزایش بازدید از گوگل وجود دارد. آمارها ثابت می‌کنند بزرگترین چالش بازاریاب‌ها یا صاحبان کسب و کار افزایش ترافیک در گوگل و جذب مشتریان بیشتر است. از این رو در این مقاله قصد داریم روش‌های افزایش بازدید از گوگل را به اشتراک بگذاریم.

فهرست مطالب

افزایش ترافیک وب سایت از طریق گوگل

برای افزایش بازدید از گوگل، کلمات کلیدی انتخابی صفحه وب شما باید در بالای صفحه قرار بگیرد. وقتی گوگل تصمیم می‌گیرد که می‌خواهد به چه کسی ترافیک ارسال کند یا در صفحات برتر خود رتبه بندی کند به چند عامل توجه می‌کند. در ادامه این فاکتورها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1. محتوای وب سایت

2. تجربه‌ی کاربر

3. بک لینک‌های با کیفیت

البته فاکتورهای بسیار دیگری نیز وجود دارد اما استفاده صحیح از این 3 مورد به افزایش بازدید از گوگل کمک می‌کند. موتورهای جستجو همیشه می‌خواهند بهترین محتوا را به کاربران خود ارائه دهند و به همین دلیل ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم. ببینیم چگونه می‌توانیم بهترین محتوا را داشته باشیم:

1. محتوای وب سایت

قبل از نوشتن محتوا مشخص کنید که مخاطبان هدف شما ممکن است چه سوالاتی بپرسند. برای مثال در این مقاله، سوال مخاطبان چگونگی افزایش بازدید از گوگل است. پس از شناسایی عبارت جستجو، مطمئن شوید که مقاله شما دقیقاً به آنچه بینندگان شما می‌پرسند پاسخ می‌دهد.

هرگز از عبارت کلیدی متفاوت و نامربوط به عنوان طعمه کلیک استفاده نکنید. با این کار شاید برای مدت کوتاهی در صفحه اول رتبه بندی باشید. اما زمانی که بینندگان متوجه شوند که هیچ اطلاعات مرتبطی در صفحه شما وجود ندارد باز می‌گردند و گوگل شما را به صفحات پایین می‌کشد.

اگر محتوای شما خوب و مرتبط باشد و مشکلات خوانندگان را حل کند به افزایش بازدید از گوگل و وب سایت شما منتهی می‌شود. بازدیدکنندگان از صفحات دیگر سایت شما بازدید می‌کنند و وب سایت شما در بالای صفحه قرار می‌گیرد. 

2. تاثیر تجربه‌ی کاربر بر افزایش بازدید از گوگل

طبق مطالعه‌ای که در مورد فاکتورهای رتبه بندی انجام شده بازدید از وب سایت، نرخ پرش، زمان حضور در سایت و صفحات چهار فاکتور برتر رتبه بندی برای موتورهای جستجو هستند. همه این عوامل به طور مستقیم با تجربه کاربری که به کاربران خود ارائه می‌دهید مرتبط می‌باشند.

برای افزایش بازدید از گوگل باید متا تگ‌های خوبی داشته باشید تا بینندگان را تشویق به کلیک روی وب سایت خود کنید. زمانی که آنها در وب سایت شما گردش می‌کنند وب سایت شما باید به سرعت بارگذاری شود.

سایت‌هایی که در عرض پنج ثانیه به طور کامل بارگیری شوند، 70٪ بازدیدهای ​​طولانی‌تری را تجربه می‌کنند. برای اینکه کاربران در سایت شما بمانند داشتن محتوای خوب، جالب و مرتبط شرط اول در افزایش بازدید از گوگل است. 

داشتن محتوای خوب به تجربه کاربر می‌افزاید و زمان صرف شده در وب سایت شما را افزایش می‌دهد. هرچه بیننده با صفحات بیشتری تعامل داشته باشد موتورهای جستجوگر به سایت شما رتبه‌بندی بالاتری می‌دهند.

3. بک لینک با کیفیت

احتمالاً داشتن بک لینک با کیفیت خوب، عامل اصلی افزایش بازدید از گوگل و رتبه‌بندی بالا است. هر بک لینک مانند رای اعتمادی است که وب سایت شما دارای محتوای ارزشمندی است و باید با افراد بیشتری به اشتراک گذاشته شود.

افزایش بازدید از گوگل

در بهترین حالت مردم شروع به ایجاد تعامل با شما می‌کنند چون محتوای شما و تجربه‌ای که در وب سایت شما به دست می‌آورند را دوست دارند. متأسفانه دنیای اینترنت چندان هم گلگون نیست. مگر اینکه شما صاحب برند بزرگی باشید یا چیزی واقعاً نوآورانه و جالب ارائه دهید.

بک لینک‌های باکیفیت را می‌توان از چند روش مانند بیانیه‌های مطبوعاتی، فهرست‌های دایرکتوری، اظهار نظر در وبلاگ‌ها و انجمن‌های مرتبط و ارائه مقاله در مجلات یا وب سایت‌های معتبر ایجاد کرد.

زمانی که گوگل شروع به ایندکس کردن تمامی بک لینک‌های شما می‌کند، جهشی در رتبه بندی خود و افزایش بازدید از گوگل مشاهده خواهید کرد. اگر زمان کافی برای ایجاد بک لینک‌های با کیفیت ندارید می‌توانید با شرکتی که خدمات سئوی شرکتی را ارائه می‌دهد همکاری کنید.

افزایش بازدید از گوگل با کمک محتوا

بدون محتوا نمی‌توانید ترافیک وب سایت بیشتری دریافت کنید. بنابراین اگر قصد دارید در رتبه‌بندی گوگل جایگاه خوبی کسب کنید بقیه مطالب را دنبال کنید! 

1. وبلاگ تجاری داشته باشید

اول از همه کسب و کار شما به وبلاگی نیاز دارد که بتوانید به طور منظم محتوای مفید و طولانی را در سایت خود منتشر کنید. این غیر قابل انکار است. شرکت‌هایی که وبلاگ نویسی می‌کنند 97 درصد لینک‌های بیشتری به وب سایت‌های خود دریافت می‌کنند.

هر چه ارزش بیشتری به سایت خود بدهید، دلایل بیشتری برای افزایش بازدید از گوگل وجود دارد. بدون وبلاگ، انجام بیشتر استراتژی‌هایی که در این مقاله خواهیم گفت دشوار خواهد بود.

2. روی محتوای همیشه سبز تمرکز کنید

اخبار و موضوعات پرطرفدار می‌توانند در کوتاه مدت ترافیک سایت شما را افزایش دهند اما ارزش صرف زمان و تلاش را ندارند. سفارش تولید محتوا درباره موضوعاتی داشته باشید که همیشه برای مخاطبان شما جالب باشند. 

این پست‌های همیشه سبز به مرور زمان ترافیک و لینک‌ها را جمع‌آوری می‌کنند به خصوص اگر به طور مرتب آن را به‌روزرسانی کنید. محتوای همیشه سبز و پایدار روشی عالی برای افزایش بازدید از گوگل و وب سایت شما است. 

3. تیترهای وسوسه انگیز بنویسید

سرفصل‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های محتوای شما هستند. مطالعات نشان داده‌اند که سرفصل‌های جذاب ترافیک 500٪ بیشتری را جذب می‌کنند. بدون عنوان وسوسه انگیز، حتی جامع‌ترین پست وبلاگ هم خوانده نمی‌شود. روی هنر تیتر نویسی مسلط شوید تا خوانندگان پست شما را انتخاب کنند.

4. افراد را به وبلاگ مهمان در سایت خود دعوت کنید

نویسندگان مهمان می‌توانند موضوعات و دیدگاه‌های شما را متنوع کنند و به افزایش بازدید از گوگل و وب سایت شما کمک نمایند. آن‌ها مقاله را با شبکه خود به اشتراک می‌گذارند و در سایت خود پیوند می‌دهند. این کار می‌تواند خوانندگان جدیدی را به سایت شما بیاورد.

5. تصاویری زیبا تهیه کنید

از ابزارهای طراحی مانند Canva برای نشان دادن مفاهیم، ​​تجسم داده‌ها و بازآفرینی نمودارها در سایت خود استفاده کنید. زمانی که سایت‌های دیگر از تصاویر شما استفاده می‌کنند، به سایت شما پیوند داده می‌شوند. 

به علاوه گوگل تصاویر بیشتری را در نتایج جستجوی معمولی نشان می‌دهد. به این طریق فرصت‌های بیشتری برای رتبه‌بندی و افزایش بازدید از گوگل پیدا خواهید کرد.

افزایش بازدید از گوگل

6. ویدیو اضافه کنید

محتوای مبتنی بر متن خوب است اما ویدیو می‌تواند بازدید کنندگان بیشتری را جذب کند. در ادامه چند راه برای استفاده از ویدیو برای افزایش ترافیک وب سایت را بررسی می‌کنیم.

ویدیوها را در پست‌های وبلاگ خود جاسازی کنید تا در نتایج جستجوی ویدیو ظاهر شوند. سئوی یوتیوب را انجام دهید تا در یوتیوب رتبه بالاتری داشته باشید. سپس پیوندهایی را به وب سایت خود در توضیحات ویدیو اضافه کنید.

7. مرکز منابع داشته باشید

ویدئوها و پست‌های وبلاگ تنها محتوایی نیستند که باید برای آموزش مخاطبان خود و ایجاد اعتماد ایجاد کنید. اینفوگرافیک‌ها، راهنماهای قابل دانلود، قالب‌ها، وبینارها و موارد دیگر را برای افزایش بازدید از گوگل فراموش نکنید. 

بعد از ایجاد و استفاده از این آهنرباها در وب سایت خود آنها را در صفحه منابع جمع آوری کنید. کتابخانه‌ای از محتوای چند رسانه‌ای مطمئناً بازدیدکنندگان را جذب می‌کند که بارها و بارها به سایت شما باز می‌گردند.

روش‌های بیشتر برای افزایش ترافیک وب سایت

1. تاثیر وبینارهای میزبان بر افزایش بازدید از گوگل

مردم عاشق یادگیری هستند و وبینارها راهی عالی برای انتقال دانش شما به مخاطبان محسوب می‌شود. در کنار کمپین تبلیغات اجتماعی، وبینارها راهی عالی برای افزایش بازدید از گوگل و ترافیک وب سایت شما هستند.

2. انجمن آنلاین راه اندازی کنید

مردم می‌خواهند نظرات خود را بیان کنند و در مورد موضوعاتی که فکر می‌کنند به بحث بپردازند. بنابراین ایجاد انجمن در سایت شما راهی عالی برای شروع گفتگو و افزایش ترافیک است.

3. در انجمن‌ها شرکت کنید

به انجمن‌ها و گروه‌های رسانه‌های اجتماعی در لینکدین، فیس بوک و ردیت بپیوندید تا بتوانید دانش خود را به اشتراک بگذارید. هدف اصلی در اینجا هدایت ترافیک به سایت شما نیست. این کار برای افزودن ارزش و ایجاد آگاهی از برند شما است. 

افرادی که علاقه مند هستند سایت شما را جستجو می‌کنند یا به نمایه شما می‌روند تا بتوانند سایت شما را پیدا کنند. این پروسه در افزایش بازدید از گوگل و وب سایت شما بسیار مؤثر خواهد بود.

4. در کنفرانس‌ها شرکت کنید

در هر صنعتی که هستید حداقل یک یا دو همایش و کنفرانس اصلی مرتبط با تجارت شما وجود دارد. شرکت در این رویدادها ایده خوبی است. حتی مکالمه خوب در نیمه راه روشی عالی برای تثبیت خود به عنوان رهبر فکری در صنعت و به دست آوردن جذب بیشتر برای سایت شما است.

5. خبرنامه ایمیلی راه اندازی کنید

خبرنامه نباید پیچیده باشد. خبرنامه برای افرادی که از صندوق ورودی خود به عنوان لیست مطالعه استفاده می‌کنند بسیار عالی است. فقط مراقب باشید که خوانندگان خود را با ایمیل‌ها یا لینک‌های زیاد خسته نکنید. این نکات بازاریابی ایمیلی به افزایش بازدید از گوگل و سایت شما کمک زیادی می‌کند.

6. ابزار رایگان ایجاد کنید

چه چیزی بهتر از محتوای رایگان و مفید است؟ صفحه خود را با محتوای طولانی به چیزی تبدیل کنید که بازدیدکنندگان بتوانند بارها و بارها از آن استفاده کنند. به این ترتیب تعداد بالای ترافیک را مشاهده خواهید کرد.

7. تبلیغات

جستجو، نمایش و تبلیغات اجتماعی همگی راه‌های عالی برای جذب بازدیدکنندگان هدفمند به سایت شما و افزایش بازدید از گوگل هستند. هر کانال رسانه پولی مزایا و معایب خود را دارد. بنابراین قبل از دستیابی به کارت اعتباری به دقت در مورد اهداف خود فکر کنید.

افزایش بازدید از گوگل

 جمع بندی

برای افزایش بازدید از گوگل و ترافیک وب خود، باید روی ارزش بخشیدن به بینندگان خود تمرکز کنید. به آنها تجربه‌ای عالی بدهید زیرا برای محتوای شما وقت می‌گذارند. اگر به این قوانین پایبند هستید لازم نیست دائماً از به‌روزرسانی‌های Google ترس داشته باشید. 

تمام موتورهای جستجو فقط می‌خواهند اطلاعات با کیفیتی را در اختیار کاربران خود قرار دهند. آنها هدف دیگری نخواهند گرفت. برای افزایش بازدید از گوگل به طور مرتب وب سایت خود را به روز کنید . مطمئن شوید که بهینه و مرتبط است و نگران هیچ چیزی نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *