طراحی سایت خبری شامل چه قسمت هایی می شود ؟

طراحی سایت خبری یک از خدمات سایت وبمونی می باشد که با هزینه کم نسبت به سایر رقبا قابل ارائه است و دارای  طراحی های متفاوت و منحصر به فرد با سلیقه شما می باشد. اگر درخواست طراحی سایت دارید با ما تماس بگیرید

عصر حاضر دنیای خبرها و اطلاعات بوده و آگاهی از اخبار و رویدادها برای آحاد جامعه از اولویت های بسیار مهم است. چرا که برای آپدیت بودن بایستی در اسرع وقت از خبرها و اتفاقات پیش آمده مطلع شد. طراحی سایت خبری که در اطلاع رسانی و ارائه اخبار جدید و دست اول به مردم ابزار کلیدی و کارآمدی است در دو دسته طراحی سایت خبر عمومی و طراحی سایت اخبار تخصصی می‌تواند اجرا و پیاده سازی گردد.

بخش عمومی در طراحی سایت خبری شامل چه قسمت هایی است؟

این بخش شامل قسمت هایی نظیر آرشیو اخبار، آرشیو گزارش ها، آرشیو مقالات، آرشیو مصاحبه و گفتگو ها ، آرشیو گزارش های تصویری ودرصورت نیاز خبر خوان می‌باشد. در مورد ارائه مطلب نمایش بعضی از گزینه ها در این سایت خبری بر خلاف سایت های معمولی الزامی است.

طراحی سایت خبری اختصاصی

سایت های خبری حرفه ای بزرگ همه از سیستم های اختصاصی استفاده می‌کنند و علت این موضوع فقط رشد چشمگیر آنها پس از مدت کوتاه و حجم بالای اطلاعات این وب سایت ها می باشد .

تصور کنید برای افرادی که خیلی سریع می‌خواهند به اخبار جدید دست پیدا کنند اگر یک وب سایت خبری ضعیف عمل کند و کاربر برای دیدن هر خبر نیاز باشد تا یک زمان طولانی را صبر کند قطعا آن سایت موفق نخواهد شد و دیگر مرجع اصلی خبر ها نیز نخواهد بود.

طراحی سایت خبر خوان

سایت خبر خوان یکی از ستین های زیر مجموعه سایت خبری می باشد. وب سایت « خبر خوان » سایتی است که خبرها را از منابع خبری دیگر جمع آوری نموده و تیتر و خلاصه ای از خبرها را در سایت نمایش می دهد و بازدیدکنندگان با کلیک روی آن به متن کامل خبر در منبع ارجاع داده می شوند.

طراحی سایت خبر خوان نیازمند داشتن تجربه لازم و تخصص بالا می باشد زیرا ، در سایت های خبرخوان تمام کار ها اعم از ، پیدا کردن مطالب ، ویرایش و انتشار مطالب بر عهده ربات ها و سرور ها می باشد. همچنین برای داشتن خبر خوان قوی علاوه بر اسکریپت حرفه ای نیازمند سرور هایی پر قدرت با سرعت پردازش بالا می باشید.

 

طراحی سایت خبری

 

کاربرد طراحی سایت خبری

سایت های خبری معمولا برای خبرگزاری ها بزرگ ، استانی یا سایر پایگاه های خبری طراحی می شود. و کاربرد اصلی آن خبر رسانی پر سرعت می باشد .

کاربرد اصلی سایت های خبری کاهش تیراژ خبر رسانی های مکتوب می باشد ، که باعث می شود کاغذ کمتری مصرف کنند و در نهایت درختان کمتری را قطع کنیم.

طراحی سایت خبری موفق

سایت های خبری موفقیتشان را تعداد مخاطبانش تعیین می کند ، هرچه مخاطبانش بیشتر باشد ، سایت موفق تر خواهد بود. هرچه قدر این بازدیدکننده به صورت ورودی از سایت های جستجو ، نظیر بینگ ، یاهو و گوگل باشد ، رشد سایت نیز بیشتر خواهد بود و به برندینگ خبر گذاری تاثیر خواهد داشت.

طراحی سایت خبر موفق نیز با دانستن و شناختن مخاطب صورت خواهد گرفت و با تولید محتوا متنی و تصویری مناسب می توان این موفقیت را ادامه دار نمود. در ادامه ویژگی های یک سایت خبر خوب را بیان می کنیم.

1. چیدمان المان ها در طراحی سایت خبری

یکی از مهم ترین مکال ها برای موفقیت یا عدم موفقیت چیدمان و ساختار سایت خبری می باشد ، با مشاهده سایت های معروف این حوضه می توانید ساختار مناسب طراحی سایت های خبری را بشناسید و از آن بهره ببرید.

سعی کنید از چیدمان های رقبا ایده بگیرید و با ظاهری گرافیکی زیبا و کمی تغییر آن را به اجرا درآورید.

 

طراحی سایت خبری

 

2. سرعت سایت

سرعت سایت در سایت های خبری از ضروریات است ، به علت پر مخاطب بودن اینگونه سایت ها ، باید از سبک ترین اسکریپت ها استفاده کنید تا نیاز به پردازش کمتری داشته باشید و منابع سرور برای بازدیدکنندگان آزاد باشد.

باید از سرور های پر قدرت استفاده کنید تا در صورت افزایش تعداد بازدید کننده در لحظه، دچار اختلال نشوید و بتوانید پاسخگوی تمام نیاز های بازدیکنندگان باشید.

هرچه قدر اسکریپتی که برنامه نویس تولید می کند سبک تر باشد هزینه های خرید سرور شما کاهش می یاببد ، پس سعی کنید از ماهر ترین افراد و تیم ها برای طراحی سایت خبری خود استفاده کنید.

3 . امنیت بالا

سایت های خبری چون بازدیدکننده بالایی دارند احتمال نفوذ و هک شدن بیشتری هم دارند ، به همین دلیل باید همواره امنیت کار را در نظر بگیرید و از مسئولین با تجربه استفاده کنید که در صورت ایجاد مشکل به سرعت در صدد رفع مشکل برآید.

همچنین استفاده از سرور های آنتی دیداس برای سایت های خبری از ضروریات می باشد و عدم توجه به آن ممکن است سایت شما را به زمین بزند.

 

طراحی سایت خبری

 

4 . سئو سایت های خبری

بهینه سازی برای موتور های جستجو برای تمام سایت ها اهمیت دارد و برای سایت های خبری که بازدید محور هستند اهمیت بیشتری دارد. سئو سایت های خبری نسبت به دیگر سایت ها متفاوت می باشد و تولید محتوا کردن درست و صادقانه می تواند اعتبار شما را نزد کاربران و به طبع آن در گوگل و سایر جستجور ها افزایش دهد.

5 . ایجاد دسترسی های مختلف

دسترسی ها باید برای کاربران ، خبرنگاران ، تولید کننده محتوا ، عکاسان و … به صورت مجزا تعریف شود زیرا به علت تعداد بالای کارکنان احتمال بروز مشکل ها و خطا های انسانی زیاد است و اگر دسترسی ها محدود نشود ممکن است باعث بروز مشکل های جدی شود.

6 . رسپانسیو بودن

به علت افزایش کاربران موبایل باید دقت ویژه ای به واکنشگرا بودن سایت برای دستگاه های موبایلی باشد ، همچنین گوگل رسپانسیو بودن سایت ها را در رتبه بندی خود موثر دانسته و تا چند ماه آینده سایت هایی که به این موضوع توجه نکنند را از رده بندی خود خارج می کند. پس برای هر نوع سایت که نیاز فالیت دارید این موضوع را مورد نظر داشته باشید و سعی کنید سرعت لود موبایل را کاهش دهید.

 

طراحی سایت خبری

 

7 . رابط کاربری ساده

علاوه بر اینکه باید ساختار مناسبی برای بازدیدکنندگان در نظر بگیرید تا با سرعت بالا به اخبار مورد علاقه خود دست پیدا کنند باید برای کارمندان و خبرنگاران خود نیز دسترسی سریع و آسانی قرار دهید تا کسانی که تجربه زیادی از سایت ندارند بتوانند به راحتی محتوا خود را بارگذاری نمایید و یا با یک آموزش ساده بتوانند با سایت شما آشنا شوند.

وبسایت خبری مناسب چه کسانیست ؟

طراحی سایت خبری برای افراد و گروه هایی که در زمینه گردآوری و انتشار اخبار فعالیت می کنند ، مانند کانال های تلگرامی و صفحه های اینستاگرامی که اخبار روز استانی یا شهرستانی خود را قرار می دهند ، هولدینگ های بزرگ که دارای خبر روزانه بسیاری هستند و اطلاعیه های فراوان دارند . می توانند از سایت های خبری استفاده کننده تا مخاطبان خود را کسترش بدهند.

قابلیت های طراحی سایت خبری توسط وبمونی

شرکت وبمونی با استفاده از طراحی سایت خبری با وردپرس که یکی از CMS های PHP استکه تکنولوژی مبتنی بر سرويس دهنده می باشد و از سریع ترین زبان های برنامه نویسی در عرصه وب برای اجرا و پیاده سازی سایت های خبری محسوب می گردد، باعث افزایش سرعت لود صفحات شده و از همین رو مخاطبان می توانند اخبار و صفحات مختلف سایت را براحتی و با اتلاف کمتر وقت مشاهده و مطالعه نمایند.

در دنیای امروز که شایعات گاهی با سرعت بیشتری از اخبار واقعی منتشر می شوند، سایت های خبری معتبر موسوم به خبرگزاری های وظیفه سرعت بخشیدن به انتشار اخبار درست را برعهده دارند. طراحی سایت های خبرگزاری نیاز به تخصص های خاص خود دارد و ما در وبمونی بهترین خدمات در این حوزه را به شما ارائه می دهیم.

طراحی سایت خبری ویژه موبایل

اجرا و طراحی نسخه موبایلی سایت های خبری از مزایای دیگر وبمونی است تا از طریق این نسخه کاربران بتوانند وب سایت اصلی خبر را به همان شکل و شمایلی که بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر دیده می شود مشاهده و مورد استفاده قرار دهند.
داشتن سئوی قوی از خصوصیات دیگر طراحی وب سایت خبری توسط وبمونی می باشد، تا از طریق سئوی قدرتمند سایت شما در میان انواع وب سایت های خبری از رتبه و امتیاز خوبی در موتورهای جستجو برخوردار بوده و همواره پیش روی مخاطبان باشد.

از سوی دیگر همچنانکه این روزها بحث بر سر روش های بهینه سازی سایت زیاد شده است وبمونی نیز به صورت تخصصی به این موضوع توجه ویژه دارد. سئو سایت ها با کاربری های مختلف بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است چرا که از این طریق آمار بازدید و ترافیک سایت بالا رفته و خواسته های مدیران سایت تامین می گردد که وبمونی در طراحی سایت خبری به این اصل مهم توجه ویژه دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره رایگان می توانید با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *