چگونه محتوای ویروسی یا وایرال تولید کنیم ؟

محتوای ویروسی یا محتوای وایرال ، به محتواهایی گفته می شود که در سطح نت به سرعت دست به دست می شود و بازدیدکننده های زیادی را جذب می کند ، به همین دلیل اگر بتوانید چنین محتوایی تولید کنید هزینه تبلیغات را به شدت کاهش خواهید داد. در ادامه مقاله با وبمونی همراه باشید تا بیشتر با این نوع محتوا آشنا شوید.

اگرچه محتوا های ویروسی در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام نمود بیشتری دارد ، اما سایت هایی هستند که با تولید محتوا های جذاب باعث وایرال شدن آن شده اند.

محتوای ویروسی به شکل های متنی ، ویدیویی و صوتی قابل تولید می باشد اگر بخواهیم نمونه هایی از این محتوا های صوتی وایرال شده بگوییم می توان به فایل صوتی منتسب به احمد ذوقی اشاره کنیم.

همچنین اگر در مورد تولید محتوا اطلاعا بیشتری نیاز دارید می توانید مقاله ما با عنوان مقدمات تولید محتوا را مطالعه بفرمایید.

محتوای ویروسی یا وایرال چیست ؟

محتوای وایرال چیستمحتوای ویروسی یا وایرال ، به محتوا هایی گفته می شود که مخاطبان با دیدن آن ترقیب می شوند تا آن را به اشتراک بگذارند ، این محتوا دقیقا مانند یک ویروس عمل می کند و به سرعت در بین انسان ها پخش می شوند ( مثل ویروس کرونا انگلیسی که میگن سرعت انتشار بالایی داره )

وایرال از نظر معنای لغوی ، ویروسی می باشد و به محتوا هایی اطلاق می شود که به مانند ویروس با سرعت بالا پخش می شوند. هر کسب و کاری با ساخت محتوای ویروسی می تواند راه چند ساله را به سرعت طی کند ، محتوا های وایرال که بیشتر به صورت ویدیویی در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام پدید می آیند باعث رشد شخص یا کسب و کار مربوط به محتوا می شود. به همین دلیل اگر محتوای وایرال تولید می کند حتما امضای برند خود را درونش قرار دهید تا به برندسازی کیب و کارتان نیز کمک کرده باشید.

مزایای تولید محتوای ویروسی و وایرال

تولید اینگونه محتوا دارای فواید بسیار زیادی است ، مهم ترین فایده محتوای وایرال ، کاهش هزینه تبلیغات می باشد که تاثیر مستقیمی در توسعه و شکست یک کسب و کار دارد. فواید دیگر را نیز به صورت فهرستی بیان می کنیم.

  • گستردگی زیاد
  • سرعت انتشار بالا
  • هزینه بسیار کم نسبت به روش های دیگر
  • سادگی استفاده
  • تاثیر مستقیم بر برندینگ مجموعه

ساختار محتوای ویروسی را بشناسید

نوشتن و تولید محتوا وایرال کار ساده ای نیست و هر کسی نمی تواند آن را تولید کند و نیازمند شناخت حوضه ی کاری و تجربه نویسندگی چند ساله می باشد. اما چیزی که می تواند باعث وایرال شدن یک محتوا شود ارزشمند بودن آن است.

اول از همه محتوا باید ارزش انتشار را داشته باشد و بازدیدکنندگان را ترقیب به بازنشر و اشتراک گذاری نماید.در ادامه ویژگی های مهم محتوا وایرال را آورده ایم تا با رعایت آن ها بتوانید به راحتی دست به تولید آن بزنید.

تولید محتوای ارزشمند و جذاب

مهم ترین چیز برای اینکه بتوانید محتوای ویروسی داشته باشید ، ارزشمند بودن برای کاربران است ، زیرا اگر ارزش خاصی نداشته باشد ، با رعایت دیگر نکات هم نمی توانید به این مهم دست پیدا کنید ، پس سعی کنید ارزش خاصی به محتوا های خود بدهید و باعث شوید که بازدیدکنندگان احساس خوبی از شما داشته باشند. اگر تبحر کمی در تولید محتوا دارید می توانید با مشاهده تعرفه تولید محتوا متنی از خدمات ما استفاده کنید.

شناخت مخاطب

شناخت مخاطب کمک بسیار زیادی به تحلیل رفتار کاربر می کند و باعث می شود محتوای مورد قبول بازدیدکنندگان تولید کنید ، این کار باعث می شود بازدیدکننده از محتوای شما لذت ببرد و به اشتراک قرار دهد.

ایجاد هیجان در محتوا

سعی کنید هیجان محتوا را بالا ببرید و از طریق حسی به مخاطب نفوذ کنید ، محوا باید دارای ویژگی هایی نظیر صداقت و به دور از هرگونه تکلف باشد تا بتواند بازدیکنندگان را ترقیب به بازنشر نوشته ها یا ویدیو های تولید شما کند. نوشتن مطالب علمی و دقیق به زبان ساده شانس شما را در تولید محتوای ویروسی افزایش می دهد.

محتوا باید کوتاه باشد

سعی کنید حرف خود را در زمان کوتاه تری بگویید و تمام حق مطلب را نیز رعایت نمایید. اگر به شبکه های اجتماعی نگاه کنید متوجه می شود که کلیپ های کوتاه باز نشر بیشتری داشته اند و احتمال وایرال شدنشان بیشتر است. با این حال این موضوع در تولید مطالب سایت نیز صدق می کند . به همین دلیل سعی کنید محتوا را بدون تکلف و کوتاه بیان کنید و به جایش از تصاویر بیشتری استفاده نمایید.

انتخاب عنوان مناسب

یکی از نکات مهم ، نوشتن عنوان یا تیتر مهم که مخاطبان را ترقیب به خواندن نماید ، سعی کنید از موضوعات روز استفاده کنید که کمتر کسی روی آن کار کرده باشد و تناسب کامل را با کسب و کارتان داشته باشد ، زیرا اگر به کسب و کارتان ارتباط نداشته باشد ، محتوا اگر وایرال هم شود تاثیری در رشد کسب و کارتان نخواهد داشت.

درخواست به اشتراک گذاری

درخواست به اشتراک گذاری

اگر موارد بالا را به درستی انجام دهید باید ابتدا دکمه های به اشتراک گذاری مطالب را در سایت درنظر بگیرید تا به راحتی با کلیک روی دکمه هایی نظیر ، اینستاگرام ، تلگرام ، تویتر ، فیسبوک و … به راحتی مطلب درون حساب های کاربران به اشتراک گذاشته شود. سپس از مخاطبان درخواست کنید اگر علاقه مند بودند محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

نکته پایانی

در نوشتن محتوای ویروسی و وایرال احتمال شکست بسیار زیاد است مخصوصا در ایران که قانون کپی رایت وجود ندارد و مطالب جذاب را به اسم خودشان منتشر می کنند ، اما با این حال چاره ای جز تمرین و تکرار وجود ندارد ، سعی کنید برای مطالب جذابی که تولید می کنید زمان زیادی صرف کنید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید ، بر روی کاربر شناخت داشته باشید و برای انتخاب موضوع جذاب خیلی فکر کنید زیرا این دو نکته از اهمیت زیادی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *