الگوریتم برت Bert و ویژگی های مهم آن برای سئو سایت

امروز در سایت وبمونی قصد داریم الگوریتم برت Bert که یکی از جدیدترین الگوریتم های گوگل می باشد را مورد بررسی قرار دهیم. این الگوریتم به منظور درک کامل مطالب ساخته شد.

گوگل از الگوریتم های مختلفی مانند Freshness ، Panda ، Hummingbird و… تشکیل شده است، هر الگوریتم وظیفه متفاوتی دارد. وظیفه اصلی این الگوریتم ها مطابقت جستجوی شما با بهترین نتایج گوگل است. الگوریتم برت مهمترین الگوریتم می باشد و یکی از الگوریتم های هوشمند گوگل می باشد. وقتی Google Bert معرفی شد ، هیچ کس فکر نمی کرد موتور جستجوی Google به این اندازه پیشرفت کرده باشد.

راه اندازی و توسعه Google Bert تقریباً 5 سال با آخرین الگوریتم جامع Google فاصله دارد.

نوآوری Bert

به دلیل جدید بودن الگوریتم ، سوالات زیادی ممکن است در ذهن کاربران و کسانی که مشغول کار مربوط به اینترنت هستند ایجاد شود و آنها را گیج کند. وب سایت های زیادی وجود دارند که الگوریتم Bert را فقط با کلمات انگلیسی توضیح می دهند ، اما با خواندن این مقاله ممکن است کمی گیج شوید و ممکن است تعجب کنید که اکنون برای زبان فارسی چه کاری باید انجام دهید.

همانطور که می دانید ، گوگل اظهار داشت که الگوریتم Bert ، یکی از بزرگترین به روزرسانی های گوگل می باشد که به درک بهتر کاربر هنگام جستجوی محتوا کمک می کند و منجر به نتایج مرتبط تری برای کاربر می شود. حتی شما می توانید از زبان محاوره ای برای جستجوی مطالب در Google استفاده کنید. در حقیقت ، این کار توسط بسیاری از کاربران انجام می شود و این یکی از نگرانی های گوگل برای زبان های مختلف بود. خبر خوب این است که الگوریتم Bert توانسته است تا حد زیادی این مشکل را برطرف سازد تا کاربران دیگر هنگام جستجو در گوگل با مشکل روبرو نشوند.

به طور کلی، می توان گفت که الگوریتم Bert به درک زبان محاوره ای استفاده شده توسط کاربران کمک خواهد کرد. گوگل اعلام کرده است که الگوریتم Bert بیش از 10٪ از جستجوهای Google را تحت تأثیر قرار خواهد داد ، که به نوبه خود می تواند بر نتایج منتهی به سایت شما تأثیر بگذارد و بازدید سایت شما را افزایش دهد ، اما اینها تأثیراتی است که ممکن است متوجه نشوید. و اکثر اینها اثرات مثبت در نظر گرفته خواهد شد.

برت به چه معناست؟

الگوریتم Bert مخفف Bidirectional Encoder Designations from Transformers است و به معنای رمزگذاری دو طرفه مبدل ها در زبان فارسی است، اما عملکرد این الگوریتم جذاب گوگل می تواند این موضوع را بسیار شیرین تر از آنچه تصور کرده اید، کند. الگوریتم Bert مانند شبکه عصبی مبتنی بر تکنیک های زبان گفتاری است که بشر به طور طبیعی استفاده می کند.

هنگام استفاده از انگلیسی غیررسمی برای جستجو ، این الگوریتم می تواند به Google کمک کند تا مفهوم جستجو را تعریف کند و بنابراین نتایج مرتبط تری را به کاربر نشان دهد. به عنوان مثال ، جملاتی وجود دارد که ممکن است دو معنی داشته باشد و تشخیص آنها برای انسان آسان باشد ، اما تشخیص آن برای ربات های گوگل کار دشواری باشد و سرانجام جستجو شامل نتایج غلطی خواهد بود. در واقع ، الگوریتم Bert برای تمایز بین این معانی و مفاهیم طراحی شده است و می تواندبا درک بهتر جستوجوی کاربر ، نتایج نزدیکتر را ارائه دهد.

از چه زمانی الگوریتم Bert در موتور جستجوی گوگل استفاده شده است؟

در سال 2018 ، گوگل الگوریتم Bert را به صورت رایگان به همه معرفی کرد. این بدان معنی است که هر کسی می تواند به راحتی با استفاده از الگوریتم Bert سیستم پردازش زبان را در هنگام پاسخ دادن به سوالات یا عملیات مشابه تأمین کند. با این حال ، نسخه اول این الگوریتم بیشتر حالت آزمایشی بود و هدف از ارائه آن تکمیل بخش های مختلف و مهمتر از همه رفع اشکالات و آسیب پذیری ها بود.

حدود یک سال پس از انتشار این الگوریتم برای درک بهتر موارد جستوجو کاربران ، در اکتبر 2019 ، از نسخه اصلی و کامل برای جستجو به زبان انگلیسی استفاده شد. از آن زمان ، گوگل در حال توسعه الگوریتمی برای پشتیبانی از زبان های بیشتر است. برای به روزرسانی های بعدی این الگوریتم تاریخ خاصی وجود ندارد و مشخص نیست که آیا Google برنامه خاصی برای این به روزرسانی ها در نظر گرفته است یا آنها را در فواصل زمانی مختلف منتشر می کند.

نوآوری در الگوریتم Bert روشی است برای شناسایی جستجوهای انجام شده توسط کاربران ، به هر ترتیب کلمه ای و با هر سبک نوشتاری ، و کمک به Google برای درک بهتر منظور کاربر است. در حالی که در گذشته ، موتورهای جستجو می توانستند معنای جملاتی را که از قوانین صحیحی برای نوشتن آنها استفاده می کردند ، دریابند الگوریتم Bert به مدل زبان اجازه می دهد تا معنی کلمه را بر اساس کلمات قبل و بعد از آن تفسیر کند.

آیا Google از الگوریتم Bert در همه جستجوها استفاده می کند؟

پاسخ این سوال قطعاً “نه” است. به طور کلی ، الگوریتم Bert فقط یک دهم جستجوهای انگلیسی را تحت تأثیر قرار می دهد. این بدان دلیل است که Google فقط از الگوریتم Bert برای عبارات طولانی تر و بیشتر مکالمه محور استفاده می کند ، زیرا کلمات کلیدی طولانی تر توجه تولیدکنندگان محتوا را به خود جلب نمی کند. بنابراین ، Google از الگوریتم Bert برای یافتن نتایج بهتر در جستجو های طولانی استفاده می کند. یافتن کلمات کلیدی کوتاه در گوگل آسان تر می شود زیرا عمدتا برای SEO استفاده می شود ، به همین دلیل الگوریتم Bert در این جستجوها کاربرد چندانی ندارد.

الگوریتم برت Bert

بهبود سئو با الگوریتم Bert

به غیر از سئو ، تنها چیزی که در تولید محتوا و روش های بازاریابی قدیمی اهمیت دارد، این بود که محتوایی که شما تولید می کردید دارای استانداردهای مقاله SEO و چراغ های سبز در وردپرس بود، اما امروز این موضوع کمی متفاوت است.

در عوض ، ما باید کلمات کلیدی مرتبط تری را قبل از ایجاد محتوا در Google جستجو کنیم.

به عنوان مثال، پیشنهادات Google می تواند بهترین کلمات کلیدی جستجو شده را نشان دهد. Google همچنین بخشی به نام People Also Asking دارد که جستجوهای مربوط به موضوع شما را نشان می دهد.

شبکه عصبی در الگوریتم ها چیست؟

الگوریتم های شبکه های عصبی برای شناسایی الگوهایی طراحی شده اند که به شما در سهولت انجام این کار کمک می کنند. طبقه بندی محتوای تصویر ، تشخیص دست خط ، نمونه های خوبی از برنامه های شبکه عصبی در دنیای واقعی است ، اما نمی توان آنها را برای جستجوی کلیکی نام برد. این الگوریتم ها در حال حاضر توسط مجموعه داده ها برای شناسایی الگوها افزوده می شوند. الگوریتم Bert نیز از این قاعده مستثنی نیست و قبل از راه اندازی توسط دایرالمعارف آنلاین (مانند ویکی پدیا) توسط متون تقویت شده است. وقتی گوگل الگوریتم Bert را معرفی کرد، این موضوع برای مخاطبان خود توضیح داد.

پردازش زبان طبیعی چیست؟

پردازش زبان طبیعی یا NLP که مخفف Natural Language Processing است ، به شاخه ای از هوش مصنوعی گفته می شود که با زبان شناسی سروکار دارد نمونه هایی از پیشرفت در پردازش زبان طبیعی شامل سمعک ، ربات چت و پیشنهادهای کلمه هنگام تایپ در تلفن های هوشمند است.

انصافاً ، پردازش زبان طبیعی ویژگی جدیدی نیست که اخیراً به موتور جستجوی گوگل اضافه شده است ، اما الگوریتم Bert این ویژگی را بهبود بخشید. و چند مرحله ای هوشمندتر کرده است. به تعبیری ، اکنون با نسل جدیدی از هوش مصنوعی روبرو هستیم که باعث عملکرد بیشتر موتورهای جستجو می شود. با استفاده از پردازش زبان طبیعی ، Google می تواند زبان ما و همچنین انسان را درک کند. و عملکرد بهتری برای ما داشته باشد. این یک تعریف کلی از پردازش زبان طبیعی است و معمولاً می توان آن را پردازش زبان گفتاری نامید.

رنک برین و برت

تفاوت الگوریتم های برت و Rank Brain چیست؟

برخی از خصوصیات الگوریتم Bert ممکن است مشابه عملکرد اولین روش هوش مصنوعی گوگل به نام Rank Brain باشد. اما در واقعیت، این دو الگوریتم جداگانه هستند که هر کدام می توانند از طرق مختلف بر جستجوهای انجام شده در موتور جستجوی گوگل تأثیر بگذارند. در بهترین حالت ، این دو الگوریتم مکمل یکدیگر هستند و در جستجوی گوگل به یکدیگر کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *