چگونه برای سایت خود محتوا با کیفیت تهیه کنیم ؟

محتوا با کیفیت تهیه کردن برای سایت کار دشواری بوده و نیازمند داشتن دانش سئو محتوا می باشد که تاثیر زیادی بر افزایش بازدید محتوای شما خواهد گذاشت.

برای اینکه برای سایت خود محتوا با کیفیت تهیه کنیم باید تسلط کامل بر موضوع و مباحث سایت خود داشته باشیم و یا از محتوا نیس های حرفه ای که دانش کافی در مورد موضوع ما داشته باشند استفاده کنیم.در ادامه مقاله روش هایی آموزش می دهیم که بتوانید بهترین محتوا ها را برای سایت خود تهیه کنید.

محتوا سایت خود را تهیه کنیم

یکی از مسائلی که باید در هنگام تولید محتوای برای سایت خود تهیه کنید توجه به ظاهر سایت است ، قبل از نوشتن محتوا باید ظاهر سایت را متناسب با کاربران و موضوع سایت طراحی کنید. اندازه فونت نوشته ها را طوری تنظیم کنید که خوانایی خوبی هم در دسکتاپ و هم در موبایل برای مخاطبانتان فراهم نماید. تصاویر با کیفیت استفاده کنید و اندازه های آن را پیش از تولید عکس در نظر بگیرید و جایگذاری دقیقی انجام دهید.

این مواردی که اشاره کردیم بیشتر مربوط به پیش از شروع نوشتن محتوا بوده و مربوط به طراحی سایت می باشد. اگر علم کافی در طراحی سایت ندارید و نمی توانید این مسائل را در سایت خود ایجاد کنید بهتر است از یک متخصص مشورت بگیرید.

چگونه محتوای باکیفیت بنویسیم

محتوای پر بازدید بنویسید

اگر می خواهید زمان بگذارید و یک محتوای کامل و مفید تولید کنید ، ابتدا باید محتوا های بازدید خور یا کلمات پر بازدید در سطح نت را بیابید . ابزار های مختلفی هستند که می تواند برای شناسایی مطالب پر بازدید در سطح نت به شما کمک کند ، ابزار هایی مانند گوگل کیورد پلنر ، الکسا ، ساجسشن گوگل و … که می توانید با استفاده از این ابزار ها بهترین و پربازدید ترین کلمات حوضه خود را بیابید. این کار که به عنوان تحقیق کلمات کلیدی شناخته می شود یکی از مهم ترین و اولیه ترین مراحل نوشتن محتوا با کیفیت می باشد ، اگر توانایی این کار را ندارید از متخصص سئو بخواهید که برایتان انجام دهند.( تیم وبمونی با هزینه بسیار اندک این کار را برایتان انجام خواهد داد )

کانسپت محتوا

کانسپت محتوا همان هدف محتوا می باشد ، یعنی قبل از نوشتن محتوا باید به این نکته توجه داشته باشید هدف از آن چیست و قرار است با مخاطب چه کاری انجام دهد ، می خواهید محتوای محصول بنویسید ، انتظار فروش از محتوا دارید ، می خواهید به عنوان کال تو اکشن از آن استفاده کنید و یا …

پس از اینکه کیورد ریسرچ انجام دادید و کلمات کلیدی مربوط به سایت خودتان را پیدا کردید بهترین راه برای پیدا کردن کانسپت کلمه کلیدی سرچ کردن همان کلمه ، در گوگل می باشد ، هر کلمه را در گوگل سرچ کنید و چند سایت اول را مشاهده کنید ، اگر بیشتر آن ها صفحه محصول بود شما هم محصول بنویسید ، اگر مقاله ، دسته بندی ، دسته بندی محصول و … شما هم همان کار را انجام دهید ، با این کار متوجه خواهید شد که هدف کسانی که این کلمات را جستوجو می کنند ، چیست.

عنوان جذاب و گیرا

پس از مشخص شدن کانسپت کلمه کلیدی نوشتن عنوان جذاب برای محتوا می باشد ، برای این کار نیز می توانید به صفحه جستوجو گوگل مراجعه کرده و با خواندن عناوین مختلف سعی کنید جذاب ترین عنوان را برای محتوا بنویسید و توجه داشته باشید که عنوان شما با 10 رتبه اول گوگل متفاوت باشد.

نوشتن عنوان جذاب یکی از مهمترین قدم های نوشتن محتوای با کیفیت می باشد ، هرچه قدر که نیاز بود برای خلق عنوان جذاب زمان بزارید زیرا اولید چیزی که مخاطب از محتوای شما مشاهده می کند همین عنوان است ، این عنوان باید شامل تمام چیز هایی باشد که در محتوای سایت شما نوشته شده است.

عنوان جذاب در محتوا

برطرف کردن نیاز کاربر

یکی از مهم ترین عوامل که باعث افزایش کیفیت محتوا می شود توجه به نیاز کاربر و برطرف کردن آن می باشد ، برطرف کردن نیاز کاربر باعث می شود اطمینان کاربر به شما و برند تان افزایش پیدا کرده و اگر نیاز به استفاده از خدمات شما داشت ، ابتدا سایت شما را برای نایز خود انتخاب نماید.

اطلاعات دقیق به مخاطب ارائه دهید

به هیچ عنوان مطالب غیر دقیق به مخاطبان ارائه ندهید ، اگر مطالب و اطلاعات درستی را در اختیار کاربر بگذارید باعث می شود ، مشکل کاربر سریع رفع شود و در صورت برخورد با مشکلات دیگر دوباره به سایت شما مراجعه نماید.

همچنین اطلاعات دقیق اعتبار سایت را افزایش می دهد و افراد متخصص حوضه شما نیز مخاطب سایت شما خواهند شد.

استفاده از مدیا در محتوا

سعی کنید در محتوا خود بر اساس نیاز کاربر از صوت ، تصویر ، اینفوگرافی و ویدیو استفاده کنید ، استفاده از این مدیا ها باعث کاهش بونس ریت شده و زمان ماندگاری کاربر در سایت شما افزایش می یابد ، همچنین این کار باعث افزایش خوانایی متون شما می شود که کاربر پسند تر خواهد بود.

برای اینکه در استفاده از مدیا نسبت به رقبا بهتر عمل کنید ، کلمه کلیدی را در گوگل جستوجو نمایید و 10 صفحه اول گوگل را چک کنید و سعی کنید مدیا ها جذاب تری نسبت به آن ها تولید نمایید. در زیر مدیا های مهم بر اساس جذابیت کاربر را ارائه می دهیم تا تاثیر ان را بر افزایش رتبه بندی گوگل متوجه شوید.

  • ویدیو
  • اینفوگرافی
  • تصویر
  • صوت
استفاده از مدیا در محتوا

جامع و کامل بنویسید

سعی کنید در مورد هر مطلب تمام جوانب را در نظر بگیرید و به تمام سوالات کاربران در مورد مطلب در یک محتوا جامع پاسخ دهید. اگر به تمام سوالات کاربران در یک مطلب پاسخ دهید احتمال خروج کاربر از صفحه شما کم شده و بانس ریت بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *