الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird و تاثیر آن بر سئو سایت

الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از جذاب‌ترین الگوریتم‌های گوگل به شمار می‌رود که تمرکز اصلی آن بر درک درست و کامل از مفهوم و معنای عبارت جست‌و‌جو شده می‌باشد که در سال 2013 معرفی و اجرا شد. قبل از این الگوریتم گوگل توسط الگوریتم کافئین نتایج را مورد بررسی و به کاربر نماش می‌داد که با کلمه کلیدی معرفی شده توسط سئوکار عمل می کرد.

آن سال ها به علت اینکه هسته هوشمند گوگل به این مقدار قدرتمند نشده بود از صاحبان سایت تقاضا می‌کرد تا کلمات کلیدی مختص به محتوای خود را برای درک بهتر در محتوا قرار دهند ، اما همین مسئله باعث شده بود سئوکاران کلاه سیاه کلمات کلیدی نامرتبطی را برای صفحه‌های خود انتخاب کنند و باعث شوند الگوریتم کافئین دچار مشکل شده و نتایج نامطلوبی را به کاربران خود نمایش دهد.

الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird چیست ؟

الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird یکی از الگوریتم‌های جذاب گوگل بوده که مستقیما بر روی هسته گوگل اجرا شد و برخلاف دیگر الگوریتم‌های پیشین که در سال 2011 و 2012 معرفی شدند باعث پنالتی شدن سایت‌ها و جریمه کردن آن‌ها نشد.

الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird در سال 2013 معرفی شد و مستقیما در هسته گوگل اجرا شد تا بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد ، این الگوریتم فقط تاثیرات مثبت را لحاظ می‌کرد و به هیچ عنوان باعث پنالتی شدن سایت‌ها نشد و فقط باعث سرعت بخشیدن به نمایش بهترین نتایج در رتبه‌بندی گوگل شد.

اگرچه مسئول اصلی شناخت معنا و مفهوم عبارت جستجو شده پس از سال 2019 بر عهده الگوریتم برت قرار داده شد و بسیار دقیق و قدرتمند این مسئولیت را پذیرفت اما قبل از اجرای آن مرغ مگس خوار به صورت دست و پا شکسته این وظیفه را بر عهده گرفته بود.

اگرچه این الگوریتم بیشتر به مفهموم کلمات کلیدی و هدف جستوجو تمرکز داشت اما تولید محتوا با کیفیت سیگنال مثبتی برای الگوریتم مرغ مگس خوار داشته و استفاده از کیورد استافینگ پس از این الگوریتم به خاطره ها پیوست.

الگوریتم مرغ مگس خوار

عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت عملی عبارت جستجو شده را تفسیر می کند و بهترین نتیجه را به شما نمایش می دهد ، این الگوریتم که در هسته گوگل قرار دارد درک کاملی از مطلب مورد نظر شما کسب کرده و بهترین نتیجه را به شما نمایش خواهد داد. به طور مثال زمانی که نیاز به خرید پیتزا دارید می توانید با جستجوی “نزدیک ترین پیتزا فروشی ” پیتزا فروشی یا فست فود نزدیک خود را نمایش خواهد داد. در صورتی که در محتوای آن اصلا چنین عبارتی وجود نخواهد داشت.

این الگوریتم به این صورت عمل می کند که با شناخت کامل بر معنای عبارت جست و جو شده بهترین و کامل ترین نتیجه را به شما نمایش دهد. این الگوریتم کلمات را کاملا شناسایی کرده و مترادف و هم خانواده آن ها را نیز مرود بررسی قرار می دهد تا بهترین نتیجه را نمایش دهد.

این الگوریتم بیشتر از گراف دانش گوگل یا Knowledge Graph برای نمایش هدف جستجوی شما استفاده می کند و بیشتر زمانی وارد کار می شود که شما به دنبال صفحه خاصی نبوده و هدف مشخصی را دنبال می کنید همانند مثالی که در بالا ارائه نمودیم.

علت نامگذاری این الگوریتم

به این دلیل نام مرغ مگس خوار برای این الگوریتم انتخاب شد که ، دقت و سرعت بسیار بالایی داشت و در سریع ترین زمان با شناخت کامل از مفهوم عبارت جست و جو شده بهترین نتایج را به کاربران نمایش می داد.

مرغ مگس خوار یک پرنده بسیار کوچک است که سرعت بال زدن بسیار بالایی داشته و به همین دلیل بال زدن آن توسط چشم انسان قابل دیدن نبوده و برای مشاهده بال زدن آن می بایست از دوربین های حرفه ای استفاده کرد تا به صورت اسلوموشن بتوان نحوه پرواز آن را مشاهده نمود. طبق گفته محققان زمان برای آن ها کند تر می گذرد و همین هم باعث شده دقت بیشتری در انتخاب گل های دارای شهد داشته باشند.

عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو محلی

الگوریتم مرغ مگس خوار ابتدا به دنبال نزدیک ترین هدف در محل جستجو شده می گردد و همین هم باعث شده تاثیر زیادی بر سئو محلی بگذارد ، زمانی که یه عبارت جستجو شده و هدف مکانی و محلی داشته باشد الگوریتم مرغ مگس خوار وارد می شود و نزدیک ترین هدف از نظر مکانی را معرفی می کند تا نتیجه مطلوبی به کاربر خود بدهد.

هر سیستم دارای آی پی مخصوص به خود بوده و اینترنت هر دستگاه محل آن را مشخص می کند ، حتی اگر از گوشی های موبایل استفاده کنید که دارای جی پی اس باشد ، الگوریتم از آن استفاده می کند تا نزدیک ترین محل را به عنوان هدف جستجو به شما معرفی نماید.

به طور مثال اگر در یک شهر دیگر حضور دارید و رستوران ها و فست فود های آن شهر را نمی شناسید و قصد دارید نهار بخورید با یک جستجو ساده کلمه “رستوران” یا “فست فود” نزدیک ترین رستوران یا فست فود خود را می توانید مشاهده نموده و در آنجا نهار خود را سرو کنید. برای شناسایی این اطلاعات ، گراف دانش از گوگل مپ استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *