هشتگ‌های اینستاگرام؛ هر آنچه که باید در سال 2022 بدانید

هشتگ‌های اینستاگرام هنوز هم یکی از مؤثرترین راه‌ها برای جلب نظر بیشتر در پست‌های اینستاگرام در سال 2022 هستند. اما چگونه می‌توانیم بهترین هشتگ‌های را برای حساب کاربری خود پیدا کنیم؟ کدام هشتگ‌ها در حال حاضر محبوب‌ترین هستند؟  آیا هشتگ‌های را باید در کپشن قرار دهیم یا در نظرات؟

هیچ گاه نباید اهمیت هشتگ ساده اینستاگرام را دست کم بگیرید. هشتگ‌های اینستاگرام نقش حیاتی در گسترش دسترسی به اینستاگرام شما دارد و به افزایش فالوورهای شما کمک می‌کند. هشتگ‌های اینستاگرام می‌توانند استراتژی اینستاگرام شما را بسازند یا حتی شکست دهند. از آن‌ها به درستی استفاده کنید و پست‌های خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

برای استفاده مؤثر از هشتگ‌ها برای اینستاگرام، باید دقیقاً نحوه عملکرد آن‌ها را بدانید و به استراتژی آن‌ها فکر کنید. در این مقاله راهنما به سؤالات شما درباره هشتگ‌های اینستاگرام و کاربردهای آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ ترکیبی از حروف، اعداد و یا ایموجی است که قبل از آن علامت # وجود دارد به عنوان مثال#NoFilter . از هشتگ‌ها برای دسته بندی محتوا و دیده شدن بیشتر استفاده می‌شود. هشتگ‌ها قابل کلیک هستند. هر کسی که روی یک هشتگ اینستاگرام کلیک کرده یا هشتگ اینستاگرام را جستجو کند صفحه‌ای را مشاهده می‌کند که تمام پست‌های تگ شده با آن هشتگ را نشان می‌دهد.

چرا باید از هشتگ‌های اینستاگرام استفاده کنیم؟

هشتگ‌ها راه مهمی برای افزایش مخاطبان اینستاگرام و دسترسی بیشتر هستند. زمانی که از یک هشتگ استفاده می‌کنید، پست شما در صفحه مربوط به آن هشتگ ظاهر می‌شود. اگر از یک هشتگ در استوری خود استفاده می‌کنید می‌تواند در هشتگ استوری مربوطه قرار گیرد که در صفحه هشتگ نیز ظاهر می‌شود.

افراد همچنین می‌توانند هشتگ‌ها را دنبال کنند به این معنی که می‌توانند پست هشتگ شده شما را ببینند، حتی اگر شما را دنبال نکرده باشند.

هشتگ‌های اینستاگرام می‌توانند راه بسیار خوبی برای توسعه جامعه آنلاین باشند تا مردم انگیزه بیشتری برای تعامل با برند شما داشته باشند. به عنوان مثال از آنجایی که در سال 2020 شیوه ورزش کردن مردم به طور ناگهانی تغییر کرد، نایک لس آنجلس از هشتگ #playinside برای نشان دادن فعالیت ورزشی افراد در خانه‌های خود استفاده نمود.

انواع هشتگ‌های محبوب اینستاگرام

بیشتر هشتگ‌های اینستاگرام گسترده و در سطح موضوعی هستند و برای هر کاربر اینستاگرامی که محتوای مربوط به آن هشتگ را اضافه می‌کند مفید خواهند بود. با این حال گاهی اوقات به هشتگ‌هایی نیاز دارید که کمی هدفمندتر باشند. هشتگ‌های هدفمند رقابت پذیری کمتری دارند. اینستاگرام هشتگ‌ها را به 4 نوع متمایز تقسیم می‌کند:

1. هشتگ‌های برند

بسیاری از برندها هشتگ‌های مرتبط با برند یا محصولات خود را ایجاد می‌کنند. یک مثال عالی از این هشتگ‌ها شرکت جهانی نوشابه کوکاکولا است. این شرکت مردم را تشویق می‌کند تا با استفاده از هشتگ #ShareACoke، عکس‌های خود با بطری کوکاکولا را پست کنند. هشتگ‌های برند یک راه عالی برای دریافت محتوای تولید شده توسط کاربر است که می‌توانید از آن در بازاریابی خود استفاده کنید.

هشتگ اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

2. هشتگ‌های دسته بندی

هشتگ‌های دسته‌بندی می‌توانند گسترده باشند اما باید آن‌ها را با موضوع محتوای خود مرتبط نگه دارید. بنابراین، اگر تصویری از خود در حال اجرای یک مسابقه جاده‌ای مانند ماراتن به اشتراک می‌گذارید بهتر است از دسته بندی‌هایی مانند #دویدن و #ماراتن استفاده کنید. این هشتگ‌ها معمولاً به هیچ برندی مربوط نیستند و تمرکز کمتری دارند. توصیه می‌کنیم از هشتگ‌های دسته‌بندی استفاده کنید که تا حد امکان متمرکز هستند.

3. هشتگ‌های رویداد

همان‌طور که حدس می‌زنید هشتگ‌های رویداد مربوط به یک رویداد خاص هستند. بنابراین، با استفاده مجدد از هشتگ ماراتن به عنوان مثال، می‌توانید از #تهران_ماراتن1400 استفاده کنید. هشتگ‌های رویداد به رویدادهای سنتی نیز محدود نمی‌شوند. می‌توان از آن‌ها برای برچسب‌گذاری محتوا برای نمایش‌های تلویزیونی، رویدادهای ورزشی بزرگ (#المپیک)، کنفرانس‌ها  و موارد دیگر استفاده کرد.

4. هشتگ‌های کمپین

بسیاری از برندها هشتگ‌های کمپین را برای سازماندهی محتوایی که در یک کمپین خاص ایجاد می‌کنند بکار می‌گیرند. این هشتگ‌ها معمولاً به صورت کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند و فقط تا زمانی که کمپین ادامه دارد اعتبار دارند. حتماً تا الآن هشتگ‌های کمپین زیادی را برای راه اندازی محصول دیده‌اید.

هدف استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام

از هشتگ‌های برای کمک به گروه‌بندی محتوا استفاده می‌شود. این هشتگ‌ها می‌توانند هشتگ‌های عمومی باشند که همه استفاده می‌کنند. در این صورت شما پست‌ها و تصاویر خود را با محتوای مشابه افراد دیگر، گروه بندی می‌کنید. از طرف دیگر بسیاری از کسب‌وکارها هشتگ‌های ویژه ایجاد می‌کنند تا جلب توجه کرده و پست‌های مربوط به یک محصول یا کمپین خاص را با هم ادغام کنند.

اکثر کاربران اینستاگرام دوست دارند فالوورهای خود را افزایش دهند. با استفاده از هشتگ‌های مناسب با محتوای خود، پست‌های خود را در دسترس افرادی قرار می‌دهید که به موضوعات مشابه علاقه مند هستند. اگر پست‌های شما را دوست داشته باشند احتمالاً شما را دنبال می‌کنند به این امید که محتوای بیشتری در همان موضوع ببینند.

حتی اگر مردم تا حد فالو کردن شما پیش نروند، ممکن است محتوای شما را که هنگام جستجوی یک هشتگ خاص با آن مواجه می‌شوند دوست داشته باشند و لایک کنند. وقتی از هشتگ‌ها استفاده می‌کنید به طور مؤثر به اینستاگرام کمک می‌کنید پست‌های شما را مرتب و سازماندهی کند.

چند هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟

شما می‌توانید حداکثر 30 هشتگ در یک پست معمولی و حداکثر 10 هشتگ در یک استوری قرار دهید. اگر سعی کنید موارد بیشتری را اضافه کنید محتوای شما پست نخواهد شد. با این حال اتفاق نظر این است که حدود 11 هشتگ تعداد خوبی برای شروع است. اما متداول‌ترین تعداد هشتگ برای استفاده در اینستاگرام بین 1 تا 3 است.

چگونه بهترین هشتگ‌های اینستاگرام را پیدا کنیم؟

برای یافتن هشتگ‌های مناسب برای استفاده در محتوای اینستاگرام خود، کارهایی که می‌توانید انجام دهید این‌ها هستند:

1. از تابع جستجوی اینستاگرام استفاده کنید. فقط یک کلمه کلیدی مرتبط با پست خود را وارد کنید و تب Tags را انتخاب کنید. سپس اینستاگرام لیستی از هشتگ‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. به دنبال برچسب‌های مرتبط با حداکثر جستجو (حدود 50 هزار نفر) باشید چون محبوبیت بیشتری دارند و پست‌های شما را برجسته‌تر می‌کنند.

2. از هشتگ‌هایی استفاده کنید که دیگران در موقعیت یا صنعت شما از آن‌ها استفاده می‌کنند.

3. بررسی کنید که رقبای شما چه می‌کنند. پست‌های آن‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هشتگ‌ها بخشی از کمپین خاصی نیستند که اجرا می‌کنند. سپس هشتگ‌های غیر برند را پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

از هشتگ‌ها در قسمت کپشن استفاده کنیدم یا کامنت؟

اینستاگرام تأیید کرده که هشتگ‌ها هم در کپشن پست و هم در بخش نظرات عملکردی مؤثر دارند. بنابراین این به شما بستگی دارد که می‌خواهید آن‌ها را در کجا به اشتراک بگذارید. اگر به صورت دستی هشتگ‌ها را در بخش نظرات ارسال می‌کنید، بهتر است این کار را به محض انتشار پست خود انجام دهید.

تاپ هشتگ‌های اینستاگرام

چگونه بهترین هشتگ‌های اینستاگرام را برای برند خود پیدا کنیم؟

در اینجا چند نکته برای ایجاد هشتگ اینستاگرام را ذکر می‌کنیم که در واقع باعث افزایش دسترسی و تعامل کاربران می‌شود.

رقابت را بررسی کنید

اگر چه نمی‌خواهید استراتژی رقیبان خود را خیلی دقیق تکرار کنید اما نگاهی به هشتگ‌هایی که آن‌ها استفاده می‌کنند می‌تواند سرنخ‌های خوبی در مورد موضوعات مهم در صنعت به شما بدهد. شاید از این طریق هشتگ‌های جدیدی برای اضافه کردن به لیست خود پیدا کنید. یا می‌توانید تصمیم بگیرید که نمی‌خواهید برای یک موضوع خاص رقابت کنید. در این صورت می‌توانید هشتگ‌های جایگزین را جستجو کنید.

ببینید مخاطبان شما در حال حاضر از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند

اگر مخاطبان شما از هشتگ خاصی استفاده می‌کنند احتمالاً افراد دیگری نیز مانند آن‌ها هستند که همین هشتگ‌ها را بکار بگیرند. یافتن این انجمن‌ها در اینستاگرام یک راه عالی برای گسترش مخاطبان و دستیابی به افرادی است که به احتمال زیاد به کسب و کار شما علاقه‌مند خواهند شد.

مراقب بهترین فالوورهای خود باشید و ببینید از چه هشتگ‌های استفاده می‌کنند. ابزار جستجوی اینستاگرام می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره هشتگ‌هایی که دنبال می‌کنید به شما بدهد. وقتی یک جستجوی هشتگ اینستاگرام انجام می‌دهید ابزار جستجو به شما نشان می‌دهد که آیا کسی که دنبال می‌کنید آن هشتگ را دنبال می‌کند یا خیر.

جمع‌بندی

هشتگ‌های اینستاگرام معمولاً در کپشن یا نظرات پست اینستاگرام به عنوان راهی برای سازماندهی محتوای شما بر اساس موضوع هستند. هشتگ‌ها را به عنوان کلمات کلیدی در نظر بگیرید که افراد برای جستجوی پست شما از آن‌ها استفاده می‌کنند.. اگر هشتگ را به یک پست عمومی اضافه کنید، زمانی که فردی آن هشتگ خاص را جستجو می‌کند، پست شما نشان داده می‌شود.

هشتگ‌ها محتوا را بر اساس موضوع سازماندهی می‌کنند و به اینستاگرام کمک می‌کنند تا بفهمد پست شما در مورد چیست. اگر به جذب فالوور و لایک های بیشتر در اینستاگرام فکر می‌کنید، رسیدن به این هدف مستلزم کمی کار و پشتکار است. در نهایت نتیجه‌ای که می‌گیرید قطعاً ارزش این همه تلاش و صرف انرژی را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *