بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری یا cro چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل یا cro به فرایندی گفته می شود که باعث افزایش نرخ تبدیل مشتری به خریدار در خدمات آنلاین می شود. که با بهینه سازی رابط کاربری مناسب و دیجیتال مارکتنیگ حرفه ای صورت می پگیرد.

همانطور که می دانید سئو کار وظیفه افزایش ترافیک وبسایت را بر عهده دارد ولی چیزی که فروش را برای شما به ارمغان می آورد مدیر دیجیتال مارکتینگ شما خواهد بود ، که با بهینه سازی سایت از نظر تجربه رابط کاربری و فعالیت های دیگر که مربوط به تخصص است باعث شکل گیری فروش در وبسایت شما می شود.

cro چیست ؟

Conversion Rate Optimization که به صورت اختصار cro نوشته می شود به معنی بهینه سازی نرخ تبدیل در سایت ها می باشد که افزایش آن درآمد سایت ها افزایش می دهد و می تواند به برندینگ شما نیز کمک کند. به عبارت دیگر بهینه سازی نرخ تبدیل باعث تبدیل شدن بازدیدکنندگان سایت به خریدار واقعی می شود.

استفاده درست از این موضوع می تواند شما را در اهدافی همچون ، اعتماد به برند شما ، افزایش اعتبار سایت ، افزایش فروش ، ایجاد رابط کاربری بهینه و … کمک کند و هزینه های تبلیغات شما را به شدت کاهش دهد.

اگر شما به بهینه سازی نرخ تبدیل CRO توجه ویژه ای داشته باشید می توانید با هزینه کمتر در تبلیغات فروش بتری نسبت به رقبایتان داشته باشید.

قیف بازاریابی چیست ؟

قیف بازاریابی یک تصویر شماتیک از حرکت بازدید کننده برای خرید یک جنس یا خدمات می باشد ، این تصویر قیف را در زیر برایتان آورده ایم. ابتدا قیف که با آگاهی شروع می شود مربوط به آوردن ترافیک به وسیله تبلیغات یا سئو می باشد و انتهای قیف که خرید است را دیجیتال مارکتر باید بوجود آورد و شما با انجام خدمات و پشتیبانی دقیق ، بازگشت مشتری و وفاداری را ایجاد کنید. هرچه CRO بیشتر باشد انتهای قیف بزرگتر می شود و فروش شما بیشتر خواهد شد.

قیف بازاریابی

زمان مناسب cro و بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل زمانی برای شما اهمیت دارد که بتوانید ترافیک برای وبسایتتان ایجاد کنید ، قبل از آن هزینه بیخود کردن است ، اما اگر بهینه سازی نرخ تبدیل را بشناسید می توانید از همان ابتدا کار سایت خود را به بهترین نحو برای ایجاد رابط کاربری مناسب بهینه نمایید تا زمانی که ترافیک مناسب ایجاد کردید ، ثمره آن را در روز های ابتدایی ببینید .

با این حال باید هر روز با استفاده از ابزار های دیجیتال مارکتینگ همچون آنالیتیکس ، هاتجر و … به آنالیز داده های ورودی به سایت خود بپردازید و با روش هایی که در ادامه مقاله می گوییم cro سایت تان را افزایش دهید. اگر cro خوبی داشته باشید می توانید با تبلیغات کلیکی ، بنری ، پوش نوتیفیکیشن و … ترافیک برای خود ایجاد کنید و فروش خود را افزایش دهید.

افزایش CRO و بهینه سازی نرخ تبدیل

هر مارکتر روش های خاص خودش را برای افزایش cro دارد اما ما قصد دارید چند روش عمومی و مهم در بهینه سازی نرخ تبدیل را آموزش دهیم. استفاده از این استراتژی ها علاوه بر تاثیر مستقیم بر دیجیتال مارکتینگ شما باعث افزایش قدرت سئو سایت تان نیز خواهد شد.

کال تو اکشن در محتوا وبلاگ

استفاده از کال تو اکشن call to action یا همان دعوت به اقدام که باید به محصول یا خدمات سایت شما ارجاع داده شود ، یکی از روش های افزایش CRO می باشد. با اینکار شما پس از اینکه آگاهی لازم را به بازدید کننده می دهید ، دعوت به مشاهده خدمت یا محصول متناسب با آن مقاله کرده اید .

ایجاد صفحه فرود مناسب

صفحه فرود مناسب خود را بسازید ، صفحه فرود می تواند ، صفحه محصول ، دسته محصول ، برگه یا پست شما باشد ، باید بهترین صفحه فرود برای بیزینس خود را بشناسید ( با بررسی رقبا می توانید بهترین صفحه فرود را برای خود به خدمت بگیرید ) و بهترین صفحه فرود ممکن را بسازید ، برای اینکار باید مخاطبان خود را بشناسید اگر دیجیتال مارکتر حرفه ای نیستید سعی کنید از آن ها مشاوره بگیرید تا هزینه و زمان کمتری صرف کنید.

استفاده از پاپ آپ برای گرفتن اطلاعات

استفاده از پاپ آپ و گرفتن اطلاعاتی نظیر شماره تماس ، ایمیل و … با دادن خدمات رایگان همچون مشاوره ، خدمت رایگان و اشانتیون می توانید داده زیادی از مشتریان بالقوه خود داشته باشید و در زمان مورد نیاز به آن ها دسترسی داشته باشید. این افراد به دنبال آگاهی ، محصول یا خدمت و … از خدمات ارائه شده شما یا رقبایتان هستند ، با داشتن اطلاعات این افراد می توانید با دادن آفر و راه های دیگر ترقیب به استفاده از خدمات خود کنید.

پاپ اپ

استفاده از چت آنلاین برای بهبود CRO

چت آنلاین علاوه بر اینکه سوالات بازدیدکنندگان را پاسخ می گوید ، این اطمینان را به مخاطب می دهد که سایت مرده یا قدیمی نیست . علاوه بر این نکته مشتریان به چت آنلاین یا زنده علاقه مند هستند و با برقراری ارتباط با مشتری ها نیز می توانید داده های بیشتری از کاربرانتان داشته باشید تا در ادامه کار به کارتان بیاید.

چت زنده بیشترین رضایت کاربری را در بین مخاطبان وبسایت دارد ، ویژگی های چت زنده بسیار برای مخاطب چذاب است ، اول اینکه هزینه های ارتباط تلفنی را ندارد ، بسیار سریع با پشتیبانی ارتباط برقرار می کند و پاسخ خود را دریافت می نماید ، احساس راحتی دارد و اگر مشتری آدم درون گرایی باشد علاقه ای به تماس تلفنی ندارد و بهترن روش برایش چت آن لاین واهد بود.

تولید محتوا وبلاگ یا بهینه کردن آن

برای خدمات خود به صورت حرفه ای بازاریابی محتوا کنید. و با تولید محتوا برای وبلاگ خود ترافیک بیشتری به سایت خود وارد کنید و با استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ که در بالا توضیح دادیم آن ها را به مشتری تبدیل کنید و و CRO را افزایش دهید.

همچنین اگر قبلا در وبلاگ خود تولید محتوا نموده اید و بازدید خوبی از آن میگیرید با بهینه کردن آن سعی در تبدیل بازدید کننده به مشتری و افزایش CRO داشته باشید. اگر زمان و تبحر کامل در این باره ندارید می توانید این بخش را به ما بسپارید با مراجعه به خدمات تیم وبمونی می توانید تعرفه تولید محتوا ما را مشاهده کرده و یا با تماس بویسیله راه های ارتباطی مشاوره رایگان دریافت کنید.

تشویق برای دنبال کردن شبکه های اجتماعی

اگر شبکه اجتماعی فعالی دارید ، مخصوصا اینستاگرام ، اگر بتوانید بازدیدکنندگان سایت را تشویق به دنبال کردن پیج کاریتان نمایید می توانید در ادامه با پیش گرفتن استراتژی مناسب اینستاگرام آن ها را به مشتری تبدیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *