راهنمای جامع اصطلاحات توییتر در سال ۲۰۲۲

دانستن اصطلاحات توییتر بعد از ایجاد حساب کاربری مهم‌ترین گام برای بهینه سازی عملکرد یکپارچه پلتفرم شما است. برای روشن شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید. 

امروز صبح، وقتی فید توییتر خودم را اسکن کردم، چند MT و PRT انجام دادم، از یک فالوور خواستم TMB انجام دهد و بعد از چند مورد از ترول‌هایی که پیدا کردم SMH را ترک کردم، در نهایت BFN را به توییتر گزارش دادم.

نفهمیدید چی گفتم؟ نگران نباشید. من هم قبلأ حس الان شما را داشتم. وقتی هر بار که فید توییتر خود را بررسی می‌کردم باید برای آگاهی از اصطلاحات توییتر به سراغ گوگل می‌رفتم، می‌دانستم که زمان آن رسیده که برخی از تعاریف را بنویسم تا بتوانم خودم زبان توییتر را یاد بگیرم. 

این دقیقاً همان کاری بود که انجام دادم و دوست دارم این محتوای عالی را با شما هم به اشتراک بگذارم.

توییتر چیست؟

توییتر یک سایت رسانه اجتماعی است که به روشی محبوب در میان شرکت‌ها برای ارائه قرعه کشی تبدیل شده است. چیزی که توییتر را از سایر شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند این است که هر پست باید 280 کاراکتر یا کمتر داشته باشد. 

بنابراین مکالمات در قطعاتی کوتاه انجام می‌شود. نکته مهم این که اگر محدودیت 280 کاراکتر برای شما خیلی طولانی به نظر می‌رسد به این دلیل است که محدودیت قبلاً فقط 140 کاراکتر بود. توییتر طول پست مجاز خود را در سال 2017 دو برابر کرد.

توییتر به یک شبکه اجتماعی با زبان منحصر به فرد خود تبدیل شده و به راستی هم همین‌طور است. به هر حال، وقتی فقط 280 کاراکتر برای بیان منظور خود دارید، هر کلمه از اهمیت زیادی برخوردار می‌شود. به همین دلیل است که بازاریابان باید به زبان توییتر مسلط باشند. 

در اینجا برخی از محبوب‌ترین اصطلاحات توییتر که باید بدانید آورده شده است. نکته مهم این که سعی کنید برای کمپین بازاریابی توییتر خود از همه این اصطلاحات به یک‌باره استفاده نکنید.

اصطلاحات توییتر که باید بدانید

در ادامه به اصطلاحات مهم توییتر می‌پردازیم:

@منشن کردن

زمانی که می‌خواهید شخصی را در یک توییت یا پیام مستقیم در توییتر “تگ” کنید می‌توانید این کار را با ذکر نام کاربری توییتر او انجام دهید. این منشن را به آن اضافه کنید و آن‌ها در قسمت منشن حسابشان اعلانی دریافت خواهند کرد که شما این کار را انجام داده‌اید. اساساً از این کار برای مکالمه با افراد در توییتر استفاده می‌شود.

منشن کردن

#هشتگ

یکی از اصلاحات توییتر که در گوشی همراه شما معنای دیگری دارد نماد هشتگ است و در کنار کلمات دیگر در توییت استفاده می‌شود تا جستجوی موضوعات خاص را برای کاربران آسان کند. اما مراقب باشید که توییت های خود را بیش از حد هشتگ نکنید و احتمالاً یک یا دو مورد کافی است.

ربات‌ها

مجله آمریکایی فوربس ربات‌ها را با عنوان «حساب شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هوش مصنوعی » تعریف می‌کند. ربات‌ها با ترول‌ها متفاوت هستند زیرا آن‌ها انسان نیستند. 

ربات‌ها فیلم‌نامه‌هایی هستند که توسط مردم نوشته شده‌اند و منتظرند تا به جریان بیفتند. اما هر چند وقت یک‌بار ممکن است با ربات‌هایی برخورد می‌کنید که برای انجام کارهای بسیار جالب ایجاد شده‌اند.

DM

یکی دیگر از اصلاحات توییتر “DM” یا “پیام مستقیم” یک پیام خصوصی بین دو کاربر توییتر است. پیام مستقیم با @منشن عمومی متفاوت است زیرا برای ارسال DM، گیرنده باید شما را فالو کند.

اصطلاحات توییتر Feed

«فید» توییتر شما که مشتریان HubSpot آن را به‌عنوان «خط زمانی» خود می‌شناسند فهرستی از توییت‌هایی است که با ظهور توییت های جدید، دائماً به‌روزرسانی می‌شوند. فید صفحه اصلی شما هر بار که شخصی توییت ها را دنبال می‌کنید به روز می‌شود.

FF یا #FF

#FollowFriday یکی دیگر از اصطلاحات توییتر رویدادی است که در آن کاربران به فالوورهای خود توصیه می‌کنند  تا کاربران جدیدی را فالو کنند. این اتفاق در روزهای جمعه رخ می‌دهد و می‌توانید هشتگ جمعه‌ها را برای تماشای این رویداد توییتر جستجو کنید.

فالوور

“فالوور” کسی است که شما را در توییتر دنبال می‌کند و به روز رسانی های شما را در فید اصلی خود می‌بیند. فقط به این دلیل که کسی شما را فالو می‌کند به این معنی نیست که باید او را دنبال کنید.

فالوور در توییتر

نقطه قبل از @منشن

این تنها اشتباهی است که تقریباً همه در توییتر خود مرتکب می‌شوند. اگر نام کاربری @ را بدون نقطه توییت می‌کنید فقط فالوورهای مشترک شما و شخصی که برایش توییت می‌کنید آن را در استریم های خود خواهند دید. پس قبل از نام کاربری @ یک نقطه اضافه کنید و همه دنبال کنندگان شما توییت شما را در استریم های خود خواهند دید.

PRT

“بازتوییت جزئی” شبیه به یک توییت اصلاح شده است اما به خواننده این امکان را می‌دهد که بداند برخی از ایده‌های اصلی توییت را برای صرفه جویی در فضا یا افزایش درآمد خود انتخاب کرده‌اید.

پاسخ

در توییتر با منشن@ به توییت خاصی که شخصی شما را در آن تگ کرده پاسخ می‌دهید. اگر این یک پیام مستقیم (DM) نباشد هر کسی می‌تواند پاسخ دهد، صرف نظر از اینکه شما را دنبال می‌کند یا نه.

RT

ریتوییت یا RT یکی از مهم ترین اصطلاحات توییتر می باشد که شکل اصلی انتشار در توییتر است. وقتی “RT” را در مقابل یک توییت می‌بینید به این معنی است که شخص محتوای مورد نظر را به اندازه کافی ارزشمند می‌داند تا با فالوورهای خود به اشتراک بگذارد. 

ترول ها

ترول ها افرادی در توییتر هستند که با ارسال هرزنامه به کاربران با توییت های خارج از موضوع و سایر رفتارهای ناهنجار از این سرویس سوء استفاده می‌کنند. ترولینگ نوعی آزار و اذیت اینترنتی است بنابراین اگر فکر می‌کنید کسی شما را در توییتر ترول می‌کند، باید یاد بگیرید که چه اقدامی انجام دهید.

توییپ

توییپ ها افراد توییتری هستند که یکدیگر را از یک شبکه اجتماعی به شبکه دیگر فالو می‌کنند. غیرمعمول نیست که افرادی که در فیس بوک با آن‌ها دوست هستید، شما را در توییتر دنبال کنند در واقع آن‌ها Tweep شما خواهند بود. توییپ یک نسخه توییتر شده از “peeps” است.

توییت

مسلماً یکی از رایج‌ترین اصطلاحات توییتر توییت است. هر به‌روزرسانی که برای فالوورهای خود در توییتر ارسال می‌کنید توییت نامیده می‌شود. هر توییت یک محدودیت 140 کاراکتری دارد و به یاد داشته باشید که توییت‌های شما عمومی هستند و توسط هر کسی در توییتر قابل جستجو می‌باشند حتی اگر شما را دنبال نکنند. 

ترندها یا موضوعات پرطرفدار اصطلاحات توییتر

هر شخص، مکان یا ایده‌ای که افراد زیادی در یک لحظه درباره آن توییت می‌کنند یک ترند در نظر گرفته می‌شود. می‌توانید گرایش‌ها را در سمت چپ صفحه اصلی توییتر خود پیدا کنید و حتی می‌توانید ترند‌هایی را که می‌بینید بر اساس موقعیت مکانی خود و افرادی که دنبال می‌کنید تنظیم نمایید.

نکته مهم این است که اگر شما یک تجارت محلی هستید ارتباط با کاربرانی که در همان موقعیت جغرافیایی شما هستند راهی عالی برای کسب ارزش تجاری بیشتر از توییتر خواهد بود.

موضوعات پرطرفدار توییتر

Tweeple، Twerson و Twitterverse

به معنای واقعی کلمه، افراد یا فردی که دنیای گسترده توییتر کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند.

آنفالو کردن

درست مانند کسی که می‌تواند شما را در فیس بوک از دوستی خارج کند مردم نیز می‌توانند انتخاب کنند که شما را در توییتر آنفالو کنند تا توییت های شما در فید آن‌ها نمایش داده نشوند. 

Via

این اصطلاح گاهی اوقات به جای «RT» استفاده می‌شود تا مردم بدانند محتوای شما از کجاست و اعتباری را به سازنده محتوای اصلی می‌دهد.

تعامل یا Engagement

وقتی با کاربر دیگری «تعامل» دارید با مجموعه‌ای از پاسخ‌ها و تبادل نظر در Twitterverse گفتگو را ایجاد می‌کنید. تعامل برای حفظ فالوورهای توییتر مهم است زیرا نشان می‌دهد که شما ربات نیستید و می‌توانید ارتباطات آنلاین معناداری داشته باشید.

کسب‌وکارها اغلب تعامل را در اولویت استراتژی‌های بازاریابی توییتر خود قرار می‌دهند تا به مشتریان و بازارهای هدفشان دسترسی پیدا کنند.

کوتاه کننده URL

گاهی اوقات در کنار پست‌ها، می‌خواهید URL ها یا وب سایت‌ها را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. از آنجایی که توییت‌ها به کمتر از 140 کاراکتر محدود می‌شوند بازاریابان آنلاین راهی برای کوتاه کردن URLها به تگ‌های قابل کلیک پیدا کردند که به پست‌های شما اجازه می‌دهد در محدودیت‌های طولی قرار بگیرند. 

یعنی URLهایی که با bit.l.y، tinyurl یا ow.ly شروع می‌شوند. یک کوتاه کننده URL، نسخه میکرو آدرس را ایجاد می‌کند که به‌طور خودکار هر کسی را که روی آن کلیک می‌کند به آدرس طولانی‌تر صفحه‌ای که می‌خواهید به اشتراک بگذارید منتقل می‌کند.

آواتار 

تصویر یا تصویر نمایه شما که برای شناسایی خود و گره زدن به حساب توییتر خود استفاده می‌کنید آواتار شما است. اگر تصویری را آپلود نکنید، آواتار به‌طور پیش‌فرض تصویر تخم‌مرغ گرافیکی خواهد بود.

آواتار در توییتر

مورد علاقه 

می‌توانید روی نماد “ستاره” در کنار هر توییتی کلیک کنید تا نشان دهید که یکی از موارد دلخواه شما است تا بعداً به راحتی به آن مراجعه کنید. دیگران نیز می‌توانند لیست توییت های مورد علاقه شما را مشاهده کنند.

نام کاربری یا Handle 

نام کاربری یا  Handle به URL خاص شما در توییتر اشاره دارد. بنابراین برای مثال نام کاربری توییتر من @jkaufenberg و مدیریت توییتر من http://twitter.com/jkaufenberg است. 

می‌توانید نام کاربری خود را به هر چیزی که می‌خواهید تبدیل کنید به شرطی که قبلاً انتخاب نشده باشد و 15 کاراکتر یا کمتر باشد. یک نام کاربری در توییتر یک @ قبل از آن دارد و به لینکی برای پروفایل توییتر آن افراد تبدیل می‌شود.

جستجوها 

اگر به دنبال موضوع، نام کاربری یا هشتگ خاصی هستید می‌توانید کلمه یا عبارت را در نوار جستجو وارد کنید و جدیدترین توییت همراه با همان عبارت را مشاهده نمایید. از این طریق می‌توانید جستجوی خود را بهتر تعریف کنید یا جستجوی خود را برای مرجع بعدی ذخیره نمایید.

قوانین اساسی توییتر که احتمالاً هرگز نشنیده‌اید

قوانین توییتر دائماً در حال تغییر هستند و می‌بینیم که افراد همیشه اشتباه می‌کنند. بنابراین در ادامه یک سری رموز اجرایی توییتر را ارائه می‌کنیم که از قوانینی واضح  تشکیل می‌شود. این قوانین را راهنمای خود برای تبدیل شدن به بهترین نسخه آنلاین توییتر در نظر بگیرید.

محتوای مشابه را مکرراً توییت نکنید

دنبال کنندگان شما متوجه خواهند شد که همه توییت های شما از یک نوع هستند. به عنوان مثال، من فردی را آنفالو کردم زیرا تنها کاری که او انجام می‌داد ارسال لینک‌های مقاله بود که برایم خسته کننده شده بود.

همان‌طور که می‌دانیم پنج “نوع توییت” اصلی وجود دارد: لینک‌ها، تصاویر، نقل‌قول‌ها، ریتوییت ها و کامنت های اصلی. همان‌طور که این‌ها را آزمایش می‌کنید به سرعت متوجه خواهید شد که کدام یک در بین فالوورهای شما محبوب‌تر هستند. 

فالورهای خود را گیج نکنید

وقتی به طور خودجوش شروع به توییت کردن درباره موضوعی نامرتبط کردم تعداد زیادی فالوور را از دست دادم. اکثر افرادی که من را دنبال می‌کنند به پیشنهادات شغلی و بهره‌وری علاقه مند هستند.  از این رو همیشه مراقب هستم که توییت‌هایم با مخاطبانم مرتبط باشند. 

فالوورها در توییتر

برای سنجش اصطلاحات توییتر ، به کلمات موجود در بیو خود نگاه کنید. آیا آن‌ها با پنج توییت آخر شما مطابقت دارند؟ اکنون به صورت تصادفی 10 نفر از فالوورهای خود را انتخاب کنید و بایوس آن‌ها را بررسی کنید. آیا آن‌ها با پنج توییت آخر شما مطابقت دارند؟ اگر به هر دو سؤال پاسخ مثبت دادید پس در وضعیت خوبی هستید.

هر چیزی که می‌بینید را بازتوییت نکنید

من قطعاً لینک‌های مقالات را فقط به این دلیل که عناوین عالی دارند بازتوییت می‌کنم. وقتی بعداً به عقب برمی‌گردم و مقاله را می‌خوانم متوجه می‌شوم که یا ضعیف نوشته شده، یا عنوان گمراه‌کننده ای دارد یا بدتر از همه، مطلبی را می‌گوید که من به شدت با آن مخالفم. 

واضح است که با دیدن یک مقاله با ظاهر جذاب، به سرعت آن را منتشر می‌کنم و ادامه می‌دهم. با این حال، اگر می‌خواهید مطمئن شوید که پیام‌های درستی را ارسال می‌کنید هر چیزی را که هیچ مطالعه‌ای درباره آن ندارید را بازتوییت نکنید.

مردم را نادیده نگیرید!

وقتی کسی برای شما توییت می‌کند یا از شما نام می‌برد بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید نادیده گرفتن آن است. من همیشه وقتی یک پست تعریفی می‌نویسم و پاسخی نمی‌گیرم کمی ناامید می‌شوم. 

می‌دانم که سرتان شلوغ است بنابراین اگر وقت پاسخگویی ندارید کافی است فقط توییت را جزو علاقه‌مندی‌های خود قرار دهید. اگر این کار را می‌کنید، شما را تشویق می‌کنم که چیزی بگویید، حتی اگر کوتاه باشد برای مثال”خیلی متشکرم!”

تصادفی نیست که برندها به تعامل با مشتریان خود در رسانه‌های اجتماعی اهمیت می‌دهند. این امر وفاداری به برند را بالا می‌برد و برند شخصی شما می‌تواند از برخی طرفداران نیز استفاده کند.

شرکت‌های مورد علاقه خود را دنبال کنید

شما قطعاً باید تک تک شرکت‌هایی که می‌خواهید را دنبال کنید. شما یکی از اولین کسانی خواهید بود که در مورد موقعیت‌های آزاد باخبر می‌شوید، بینش‌های ارزشمندی از فرهنگ آن‌ها به دست خواهید آورد و به‌روز خواهید ماند. 

از عکس‌ها استفاده کنید

این موضوع در واقع همان چیزی است که خودم روی آن کار می‌کنم. طبق مطالعه‌ای که توسط Buffer انجام شده وقتی یک عکس را در توییت خود قرار می‌دهید 35 درصد ریتوییت بیشتری دریافت می‌کنید. ‌علاوه بر این داشتن یک عکس در فید خود هر چند وقت یک‌بار آن را از نظر بصری بسیار جالب‌تر می‌کند.

جمع‌بندی

توییتر احتمالاً یکی از ابزارهای شناخته نشده رسانه‌های اجتماعی است. اصطلاحات توییتر تفاوت‌های زیادی با فیس بوک، یوتیوب یا وبلاگ نویسی دارند. با به‌روزرسانی‌های کوتاه 140 کاراکتری یا کمتر و شبکه اطلاعاتی گسترده، به نظر می‌رسد زمان بیشتری بگذرد تا افراد به درک درستی درباره نحوه عملکرد توییتر و ارزش واقعی استفاده از آن برسند. 

در این مقاله فهرستی از رایج‌ترین اصطلاحات توییتر را برایتان شرح دادیم. امیدواریم این لیست برای شما مفید بوده باشد و از کاوش در این شبکه اجتماعی شگفت انگیز لذت ببرید. اگر می‌خواهید از توییتر برای اهداف تجاری استفاده کنید ما شما را تشویق می‌کنیم که این تلاش‌ها را به بخشی از استراتژی جامع‌تر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *